Dalibor Gondík drží dietu a běhá, aby mohl žít

Co ho skutečně trápí?

Dalibor Gondík má vysportovanou postavu.

Herec a moderátor DALIBOR GONDÍK (46) je velmi štíhlý, dá se říct, že až hubený. Trpí nějakou vážnou chorobou zažívacího ústrojí, nebo ze sebe dělá téměř anorektika dobrovolně?

Před časem diagnostikovali lékaři herci epilepsii. Kvůli této vážné a nepříjemné chorobě změnil od základu svoje stravovací a životní návyky. Vyřadil ze svého jídelníčku úplně maso, na míle daleko se vyhýbá lepku a moučným potravinám vůbec. Svůj dietní plán postavil na syrovém ovoci a zelenině, často vyhledává luštěniny. A běhá.

Denně si najde ve svém nabitém pracovním programu dvě hodiny času na až dvanáctikilometrové trasy.

Koníček se mu změnil v životní potřebu.

Také vás může zajímat ...

Vrátila se mu velká láska

Dalibora Gondíka stihl první epileptický záchvat zčistajasna na ulici v březnu 2013. Kolemjdoucí mu zavolali záchranku, a tak se dostal do trvalé péče lékařů. Jako každému epileptikovi mu byl automaticky odebraný řidičák. Herec tak přišel o svou největší lásku – jízdu na motorce.

Čekala na něj rok, jenže sotva mu bylo řidičské oprávnění vráceno, dostal druhý záchvat – a s ním další zákaz řízení. Dva roky se na motorky a auta pouze lítostivě díval. A protože se mu záchvat rok vyhnul, mohl mu být řidičák v roce 2015 vrácen. Herec si je ale velmi dobře vědom rizik, která mu epilepsie může způsobit.

Doufejme, že ho nepotká žádná z tragedií, které se čas od času takto nemocným řidičům stávají, kdy na silnici v provozu ublíží sobě nebo hůř – někomu jinému.

Je nemocný ještě vážněji?

Herec asi těžko bude měnit něco na svém životním stylu. Jednak mu vyhovuje, jednak nerad přiznal, že jeho zdravotní stav je horší, než to původně vypadalo. Pokouší se žít dál a nemyslet na to, protože podle jeho slov by musel udělat něco děsivého. Zdá se, že jeho vizáž tedy asi není pouze výsledkem jeho jídelníčku a náročné fyzické aktivity.

Existuje velmi reálná možnost, že trpí ještě nějakou další vážnou nemocí, o které nechce vůbec mluvit. Nechal se dokonce slyšet, že kdyby měl dát na to, co má napsané v lékařských zprávách, musel by skočit z mostu. Snaží se proto myslet jen na to lepší a uchránit pro sebe co nejvíc volného času, který potřebuje k odpočinku.

Dokonce vyhledává úplnou samotu, potřebuje ji k obnově psychických i fyzických sil.

A odpočinek mu doporučují zřejmě i jeho lékaři v motolské nemocnici, kteří se o něj starají a on jim důvěřuje.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...