Můj čas na kafíčko

Nikdy není pozdě začít cvičit!

Ať je vám třicet nebo šedesát, cvičit může úplně každý. Udělejte něco pro své tělo.

Potřebujete zpevnit tělo a nevíte jak na to? A co takhle navštívit fitness centrum? Ve většině z nich si najde to své každá generace. Od nejmladších po nejstarší, od začátečníků po zdatné. Čím byste se při výběru fitka měla řídit? Poradíme vám.

1. Jak se v tom vyznat?

Pokud jste nikdy ve fitness centru nebyla, musíte vzít na vědomí, že existují různé typy. Malá rodinná s několika stroji navštěvují zejména ti, kteří posilují, jelikož strojů na spalování tuků zas tolik, vzhledem k malému prostoru, nemají. Velká fitness centra bývají na posilovací stroje a kardio zónu vyvážená. Navíc mnohdy nabízejí různé lekce od jógy a pilates přes aerobic až po zumbu a to v ceně měsíčního paušálu.

Na lekcích vás naučí, jak správně cvičit.

2. Pečlivě vybírejte místo

Chtělo by se vám třeba třikrát týdně dojíždět do fitka půl hodiny? Upřímně, nechtělo. Možná ze začátku, prvních pár týdnů by vaše motivace cvičit lenost překonala, ale po určité době by vás to zase rychle přešlo. Vzdálenost také hraje obrovskou roli a tak hledejte posilovnu co nejblíže vašemu domovu nebo práci.

3. Členství nebo platba za jednotlivé lekce?

Většina velkých fitness center už do svých prostorů jednorázově nikoho nepouští, pokud samozřejmě nejde o ukázkový vstup. Jednotlivé vstupy si tak platíte v menších posilovnách, roční či dvouleté členství ve velkých. Členství se vyplatí v případě, že chcete skutečně cvičit pravidelně alespoň třikrát týdně.

4. Svěřte se trenérovi

Alespoň na první měsíc cvičení byste se měla svěřit do rukou trenéra. Špatným cvičením, posilováním nebo protahováním si totiž můžete natáhnout sval nebo skřípnout nerv a to není žádná sranda. Je lepší, když obětujete peníze navíc a alespoň hodinu týdně budete cvičit s trenérem, který s vámi vybere ty nejvhodnější cviky, přímo vám šité na míru. Ale pozor, ne všechna fitka své trenéry mají.

5. Přečtěte si, co podepisujete

Většina smluv vás zavazuje k tomu, abyste uhradila v případě členství celou roční nebo dvouletou částku najednou nebo po měsíčních splátkách. Pokud se vám ale něco stane, ne vždy můžete smlouvu vypovědět! Proto si dobře rozmyslete, co podepsat a co ne. Kdybyste pak chtěla členství zrušit a zaplatila jste celou částku najednou, nikdo vám už peníze obvykle nevrátí. A to i v případě měsíčních splátek. Členství většinou můžete na určitou dobu přerušit, ale platit ho musíte pravidelně dál.

6. Dejte na osobní zkušenost

Není nad to si fitness centrum nejdřív vyzkoušet na vlastní kůži. Projděte si alespoň dvě posilovny, vyzkoušejte si jednotlivé kardio i posilovací stroje nebo si dojděte na ukázkovou hodinu pilates. Pokud vám bude přístup personálu vyhovovat, stejně jako vybavení fitka, není důvod váhat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden