Po Titanicu šla málem ke dnu i kariéra Leonarda DiCapria!

S Kate Winslet nikdy nechodil, ale jsou nejlepšími kamarády!

Na tuhle sošku čekal Leo opravdu dlouho!

Když se v minulosti řeklo Leonardo, téměř automaticky všichni dodali„da Vinci“. Doba se změnila, v současnosti každý nejprve pomyslí na amerického herce Leonarda DiCapria (41).

K Hollywoodu měl Leonardo blízko už od dětství, tedy hlavně svým bydlištěm. Vyrůstal totiž v jedné chudší čtvrti Los Angeles. Po svých předcích má v žilách pěknou směs evropské krve: italskou byste asi podle jména uhodli, kromě toho ale také německou a ruskou.

Nezměnil jméno, ale agenta

O tom, jak přišel oscarový herec ke svému křestnímu jménu se vypracuje celkem věrohodná historka. V době, kdy byla jeho matka těhotná, procházela jednou v muzeu kolem obrazu Leonarda da Vinciho v italské Florencii. A právě v tu chvíli poprvé ucítila kopnutí svého budoucího slavného syna. Rodiče se rozvedli, když mu byl jeden rok.

Také vás může zajímat ...

Ještě v dětském věku se začal objevovat v reklamách; ta první byla na mléko. Agent, který ho v té době zastupoval, Leonardovi radil, aby si změnil jméno. Navrhoval mu Lenny Williams, to prý zní správně americky. Leonardo nezměnil jméno, ale agenta – a dobře udělal. Následující roky stejně dokázaly, že by se dokázal proslavit, ať by se jmenoval jakkoliv.

Po menších rolích přišla větší v dramatu Dospívání po americku. Měl tam možnost zahrát si po boku herce, který byl vždy jeho vzorem: Roberta De Nira (73). Ve filmu Co žere Gilberta Grapea byl mladším bratrem jiné americké superhvězdy, Johnnyho Deppa (53).

Jeho kariéra se pomalu rozvíjela a pak přišla bomba: Titanic!

Prožil si namyšlené období

Do role Jacka v katastrofickém velkofilmu se Leonardovi přitom vůbec nechtělo. Sám režisér se později vyjádřil, že nejtěžším úkolem na celém filmu bylo právě přemluvit mladého herce, který nechtěl hrát klasické romantické hrdiny. Mělo to pro něho nakonec výhody i nevýhody. K výhodám určitě patřilo navázání celoživotního přátelství s britskou herečkou Kate Winslet (40), která hrála Rose.

Ta, když se dozvěděla, že má být před kamerou s Leonardem tak, jak ji příroda stvořila, udělala velké gesto. Hned na jejich prvním setkání mu odhalila ňadra, aby prolomila případné rozpaky. Další výhodou pro Leonarda bylo, že se v pouhých 23 letech stal mezinárodní celebritou číslo jedna. A byla to současně i nevýhoda. Jak později herec sám přiznal, sláva mu stoupla do hlavy.

Začal se chovat jako drzý a domýšlivý suverén. Projevilo se to na dalších filmech. Z téhle pozice se dostával pět let a musel vlastně začínat skoro od začátku. Naštěstí se vzpamatoval.

Pomocnou ruku mu podali slavní američtí režiséři Steven Spielberg (69) a hlavně Martin Scorsese (73), kteří mu nabídli role, v nichž mohl zase ukázat sílu svého talentu a osobnosti.

Teprve Titanic z něho udělal celebritu číslo jedna.
Teprve Titanic z něho udělal celebritu číslo jedna.

Zatím je pořád volný!

Od té doby se Leonardo pečlivým výběrem rolí a neustálou prací na sobě dostal až na samotnou špičku Hollywoodu. Svoji snahu korunoval letos Oscarem za drsné drama z divočiny Revenant: Zmrtvýchvstání. Nebál se předvést i hodně záporné postavy, jako třeba ve westernu Nespoutaný Django. A ve výhledu má dokonce roli sériového vraha z 19. století.

Jedinou oblastí, kde se právem obdivovaný herec zatím neusadil, jsou vztahy se ženami. Po jeho boku se objevilo několik partnerek, převážně modelek. Nejdelší lásku prožil s krásnou Izraelkou Bar Refaeli (31). Poté, co se konečně znovu oženil i George Clooney (55), se Leonardo stal nejžádanějším starým mládencem v Hollywoodu.

Přidá někdy ke všem svým velkým úlohám i roli manžela?

Role lovce v divočině mu přinesla Oscara!
Role lovce v divočině mu přinesla Oscara!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...