Plánuje konec kariéry! Tají vážnou nemoc?

Vždy vitální herečka Jiřina Bohdalová (88) před pár dny odehrála premiéru hry Gin Game, na kterou se měsíce tvrdě připravovala společně s kolegou Milanem Kňažkem (74). V hledišti se objevilo spoustu známých osobností.

Svou maminku v akci si nenechala ujít ani dcera Simona Stašová (64) a Jiřinin přítel Lubomír Focko (65). Na premiéře, jako vždy, nezklamala, a všichni byli z jejího výkonu nadšení. O to smutnější je, že šlo o Jiřininu poslední premiéru v jejím hereckém životě.

Také vás může zajímat ...

Rozhodla se totiž s herectvím skoncovat, a to i přesto, že to byla její celoživotní vášeň. Má sice ještě pořad v televizi, ale to se prý s divadelními prkny nedá příliš srovnávat. Její nejbližší mají z konce její kariéry radost, protože si podle nich zaslouží odpočinek. Jak to ale vnímá Bohdalová?

Ve svém životě se chce zaměřit i na jiné věci, než na kariéru.

Trápí jí zdraví

Té už, podle většiny svých známých, obětovala skutečně hodně. Proslýchá se však, že její odchod z branže není tak úplně dobrovolný.

Před pár týdny ji museli hospitalizovat v nemocnici, a to ne poprvé. Zdraví ji začalo trápit zhruba před šesti lety, kdy musela podstoupit operaci kolena. Dlouhou dobu herečku svíraly bolesti, než se rozhodla začít s tím něco dělat. Rok po operaci dostal zase zabrat kotník, který musel do ortézy.

Bohdalová dokonce strávila nějaký čas na invalidním vozíku, protože nebyla schopná chůze.

Poté následovaly problémy s dechem, které ji vlastně pronásledují dodnes. „Mám malou rozedmu plic,“ svěřila se herečka, což je vlastně chronické a téměř nevyléčitelné omezení. Na kontě má skutečně spoustu zdravotních potíží, ale stále se tváří nezlomně.

Co fanouškům tají?

Každou nemoc nebo zdravotní obtíž se vždy snažila zlehčit, aby si o ní nikdo nedělal starosti. Nemá ráda lítost a vždy se raději se vším popasuje v tichosti a sama. Jak je to ale ve skutečnosti? Možná je to s jejím stavem vážnější, než na sobě dává znát, a konec kariéry už byl skutečně neodkladný.

Nicméně v téměř devadesáti letech by zatoužil po odpočinku asi každý z nás. Jiřina se teď bude víc věnovat rodině, a především partnerovi Lubomírovi, se kterým chce trávit co nejvíc času. Proslýchá se také, že by se za něj ještě ráda provdala. I to může stát za jejím odchodem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...