4 bylinky pro pevné nehty

Léčivé rostlinky prospívají nejen vlasům a pleti, ale také nehtům.

Jaké bylinky užívat zevnitř i zevně, aby vaše nehty byly silné, krásné a lesklé?

Také vás může zajímat ...

Lázeň z kopru

Semena kopru zlepšují stav křehkých a oslabených nehtů. Každý den namáčejte ruce 10 minut ve vlažném odvaru. Ten připravíte z jedné polévkové lžíce semen kopru, které krátce povaříte ve 250 ml vody a poté scedíte. Účinek by se měl při pravidelné aplikaci dostavit již po třech týdnech.

Bylinné kapky

Připravte si léčivé rostlinné kapičky, které po měsíci užívání udělají s vašimi nehty zázraky. Jak na to? Lžičku přesličky rolní smíchejte se lžičkou kopřivy, lžičkou pýru, lžičkou měsíčku lékařského a 200 ml 60% lihu.

Na teplém místě nechte louhovat 14 dní. Každý den protřepejte. Poté přeceďte a užívejte 3x denně 15 kapek po dobu 4 až 6 týdnů.

Přesličkový čaj

Přeslička rolní je bohatá na křemík, který je pro nehty velmi důležitý. Vnitřně můžete užívat přesličkový čaj ze sušené i čerstvé rostliny, zevně je prospěšná koupel rukou, která nehty zpevní a působí i proti zánětům nehtového lůžka.

Obklady z pískavice

Pískavici řecké seno používejte při zánětech nehtového lůžka. Postižené místo nejprve umyjte odvarem z heřmánku, poté přiložte obklad ze semen řeckého sena a nechte působit 15 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama