4 chyby, kterých se dopouštíme při odličování

Víte, že špatně odstraněné líčení a make-up může vaší pleti způsobit řadu potíží?

Ráda se líčíte a hezky vypadáte? Pak si dejte záležet i na tom, abyste se každý večer také dokonale odlíčila. Jinak si můžete přivodit řadu zbytečných problémů. Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se čas od času dopouští každá druhá žena?

1. Zapomínáte na něj To je asi největší prohřešek. Jít spát s make-upem a odlíčit se až ráno, případně vůbec a jen make-up poopravit, je to nejhorší, co pro svou pleť můžete dělat. Přes noc se totiž pokožka regeneruje, a tím, že z ní neodstraníte nečistoty, tak zůstává celou noc uzavřená a póry nemohou dýchat, protože jsou zanesené vrstvou líčidel.

Také vás může zajímat ...

To má samozřejmě za následek, že se kvalita vaší pleti okamžitě snižuje. Může vám vyskočit akné, případně se mohou objevit kruhy pod očima. Nehledě na to, že veškeré nečistoty, které se na vaší tváři za den nashromáždily, nasákne povlak vašeho polštáře.

2. Tlačíte na pilu Mnoho žen se každý den odličuje tonizační vodou, bohužel ale v mnoha případech nevolí zrovna správný postup. Pokud i vy patříte mezi ty, které používají na celý obličej jeden tamponek s trochou tonika, pak je na čase to změnit.

Odličovací tampon nejprve namočte pod tekoucí vodou a v ruce lehce vyždímejte. Pak na něj naneste trochu micelární vody a lehce přejíždějte po obličeji. Nepoužívejte přitom žádný tlak, žádná místa nedrhněte.

Použijte tolik tamponků, kolik bude třeba. Pleť bude odlíčená až ve chvíli, kdy tampon bude po přejetí celého obličeje čistý.

3. Špatná volba odličovače Nikdy nekupujte odličovač jen podle toho, jakou má lahvičku nebo jak voní.

Stejně jako u dalších produktů je potřeba se řídit jiným kritériem, a to je typ vaší pleti. Pokud máte normální až mastnou, sáhněte spíše po gelu či pěně na odličování. Suchá pleť uvítá čisticí mléko a ženy s citlivou pletí by měly vybírat z řady micelárních vod.

Všem typům pleti pak vyhovují odličovací oleje, ano, i těm s mastnou pletí.

4. Nesprávná technika Odličování očí je kapitola sama pro sebe. Vyžaduje totiž jinou kosmetiku než zbytek obličeje, a navíc i postup.

Správně by se oči měly odličovat od vnějšího koutku oka k vnitřnímu – nikdy ne naopak. Obzvlášť na voděodolné řasenky, rtěnky a další líčení je vhodné mít speciální odličovací přípravek, který líčidla odstraní efektivně, ale zároveň šetrně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...