4 cviky na protažení

Není nad to, pořádně si po ránu protáhnout svalstvo. Vyzkoušejte čtyři osvědčené cviky, se kterými se vám bude vstávat hned o něco lépe. Díky jejich pravidelnému cvičení vás nebudou bolet záda ani kyčle.

Věnujte cvičení alespoň deset minut denně a nic už vás bolet nebude.

Také vás může zajímat ...

1. Hlava ke kolenům

Stoupněte si na podložku nebo jiný měkčí povrch, například na trávu, chyťte se za lokty a pomalu ohýbejte záda směrem ke kolenům, co nejvíc to půjde. Napněte nohy, a jakmile budete mít hlavu u kolen, snažte se pravidelně dýchat a v pozici setrvat alespoň deset až patnáct vteřin.

Ale nikdy nechoďte přes bolest. Časem sama poznáte, že se hranice vaší ohebnosti stále posouvá. Tento cvik vám prodlouží páteř a zklidní nervový systém. Opakujte alespoň dvakrát.

2. Pozice střecha

Předkloňte se, ohněte kolena a ruce položte na zem. Zadek směřujte nahoru ke stropu. Natáhněte ruce i nohy tak, aby byly co nejvíc napnuté. Hlavu držte v linii páteře. Vydržte tak opět alespoň deset až patnáct sekund a přitom se pravidelně hluboce nadechujte nosem a vydechujte pusou.

3. Vytáčení v sedu

Sedněte si na podlahu nebo trávu, levou nohu si přehoďte přes pravou tak, aby pravá noha byla natažená a levá pokrčená přes pravou. Pravý loket si opřete o levé koleno z vnější strany a natočte se tak, jako byste se otáčela za levým ramenem.

Levou rukou se lehce podpírejte o zem. Tento cvik vám pomůže odstranit jakoukoli bolest v dolní části zad a také uvolňuje napětí v páteři.

4. Protažení zad

Položte se na podložku, levé koleno směřujte k hrudníku a podržte si ho tam deset až patnáct vteřin. Pak pokrčte pravou nohu tak, aby koleno směřovalo ke stropu a lýtko bylo rovnoběžné s podložkou. Prsty u nohou směřují ke stropu.

Levý kotník si opřete o pravé stehno. Levou nechte pokrčenou. Pravou nohu si stále přidržujte oběma rukama. Kostrč mějte pevně přitisknutou k podložce. Pravé koleno přitlačujte směrem k hrudníku a pravidelně dýchejte. Vydržte alespoň minutu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...