4 dobré důvody, proč jíst banány

Pro mnohé z nás jde o obyčejnou potravinu, pro jiné je banán zdrojem vitaminů a součást zdravého životního stylu. Nevyhýbejte se mu.

1. Pročišťuje tělo

Také vás může zajímat ...

Banány obsahují pektin, který čistí krev. Navíc na sebe váže přebytečnou vodu a vylučuje ji z těla ven. Díky jejich pravidelné konzumaci můžete pár kilo shodit. Zkuste si udělat ke snídani banán rozmixovaný s kefírovým mlékem.

2. Pro nerušený spánek

Serotonin nenavozuje jen pocity štěstí, ale zároveň vás uklidňuje a nutí vaše tělo relaxovat. Což se hodí zejména ve večerních a nočních hodinách. Stačí sníst půl banánu před spaním a budete mít hlubší a ničím nerušený spánek až do rána.

3. Abyste lépe viděla

Nejen mrkev je pro vaše oči to pravé. I díky banánu se vám může zlepšit zrak.

4. Na kosti i zuby

Banány jsou i perfektním zdrojem vápníku. Nejenže zpevňují svalovou hmotu, ale jsou prospěšné i vašim kloubům, kostem a zubům. Pravidelnou konzumací banánů tak předejdete zlomeninám a zajistíte si zářivý úsměv.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...