4 kroky pro zářivou pleť

Toužíte mít krásnou a mladistvou pleť? Dosáhnete jí rychlým postupem o pár bodech.

To, jak se cítíte, se odráží na vaší pokožce a obrceně. Že něco není v pořádku, poznáte tak, že je pleť unavená, zašedlá a povadlá. Nemusíme ani opakovat, že je třeba kvalitních potravin a pravidelného slunečního svitu. Spíš vám poradíme, jak o ni pečovat tak, aby vypadala k světu.

Málokterá žena chce čekat na omlazení dlouhé měsíce. Umíte si představit, jaké by to bylo v několika jednoduchých krocích třeba do půl hodiny? Tak o tom přestaňte jen snít a vyzkoušejte to s námi doslova na vlastní kůži.

Také vás může zajímat ...

Uvidíte, že se zlepšující pletí se bude zlepšovat i vaše nálada a vy budete působit na svoje okolí daleko klidnějším a příjemnějším dojmem.

Berte péči o ni jako příjemný relax.

1. Pořádně ji vyčistěte, to je základ

Celý proces začíná v koupelně u vašeho umyvadla. Ještě dřív, než totiž začnete s pletí něco dělat, je potřeba ji pořádně zbavit všech nečistot. Ideální variantou je sáhnout výjimečně po peelingu, který provede hloubkovou očistu. Peeling nanášejte krouživými pohyby na lehce navlhčenou pokožku a nezapomeňte přitom také na svůj krk.

Pečlivou očistu věnujte teprve nejvíce se mastící T–zóně.

2. Vyživujte, vyživujte a zase vyživujte

Jakmile máte očistu za sebou, můžete přejít k druhému kroku, což je výživa. Peeling z obličeje smyjte, osušte ručníkem a naneste speciální pleťovou masku. Ta by měla přijít opravdu důkladně na každý centimetr a měla by mít ideálně krémově gelovou texturu. Důležitou součástí v masce jsou látky na rozjasnění pleti, kterého chcete postupem především dosáhnout.

Na nanesení vám postačí pouhých deset minut.

Účinky se zdvojnásobí, pokud nanášení masky strávíte příjemně, například poslechem příjemné hudby.

Občas můžete pleti dopřát masku

3. Jak pleť dostatečně osvěžit?

Když máte z pleti pocit, že už z masky všechny potřebné látky vstřebala, je potřeba její zbytky z pokožky odstranit. Zapomeňte však na obyčejnou kohoutkovou vodu a sáhněte raději po kvalitní, ale jemné pleťové vodě. Ta by neměla obsahovat alkohol. Naneste trochu na vatový tamponek a pleť pořádně otřete.

Pořiďte si také takovou, která vám bude na první nadechnutí příjemně vonět, abyste ji používala s láskou a radostí.

4. Důležitá je regenerace

S předchozími kroky byste si pro současný okamžik vystačila, ale do budoucnosti dopřejte pokožce ještě jednu poslední ozdravnou a omlazující fázi. Použijte sérum, které vyhladí drobné vrásky a zatáhne rozšířené póry. Z vaší pokožky se tak stane na dotek příjemný samet, který bude znatelný i na pohled.

Rada na závěr

I když vás to možná bude svádět, nesnažte se přeskočit ani jeden z uvedených kroků. Pokožka by totiž měla projít celým procesem, aby byla schopná se sama regenerovat a přijmout všechny látky a živiny pro její obnovu a celkové rozjasnění. Jedině tak vám bude vaše pleť dělat opravdovou radost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...