4 nejčastější chyby při čištění zubů

Zdravé a bílé zuby jsou dobrou vizitkou každého. Kromě pravidelných návštěv u zubaře je důležité, abyste se o svůj chrup uměla správně postarat i vy sama.

Každodenní péče o ústní dutinu je základem pro funkční a zdravé zuby, dásně a pro krásný úsměv. Při čištění zubů se však spousta z nás nevědomky dopouští řady chyb…

Také vás může zajímat ...

Výběr kartáčku

Zde platí pravidlo, že extrémy jsou špatné. Není dobré mít příliš tvrdý kartáček – ten může při špatné manipulaci podráždit dásně a poškodit zubní sklovinu. Naopak velmi měkký kartáček potřebuje precizní techniku a dostatek času k řádnému vyčištění, proto je pro mnoho lidí také nevhodný.

Drahé pasty

Mnoho lidí zbytečně utrácí za speciální pasty, které mají zuby zázračně vybělit či uzdravit. Zubní pasta je ale především doplněk k čištění. Důležitá je správná technika.

Časté čištění

Pokud se o zuby postaráte správně ráno a večer, stačí to. „Pokud mají lidé potřebu si vyčistit zuby po každém jídle, tak je dobré použít měkčí kartáček a je lepší chvilku počkat, než se ustálí pH v ústech,“ říká zubní lékař Ondřej Šrámek.

Doplňkové pomůcky

Zcela zásadní pomůcky při čištění jsou mezizubní kartáček a nit. Ty dokážou vyčistit místa, kam se s klasickým kartáčkem nedostanete.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...