4 potraviny, které ničí vaši pleť

Vyvážená strava je pro pleť stejně důležitá jako správná péče s pomocí vhodných produktů. Řada jídel je však pro pleť toxických a dokážou vaši cestu k vysněné pleti kazit.

Jaké to jsou?

Také vás může zajímat ...

Cukr

Přemíra cukru může vést k tomu, že se bude pleť více mastit, také se mohou více tvořit pupínky a černé tečky. Pokud vás honí mlsná, dejte si místo koblihy nebo dortíku raději dílek kvalitní hořké čokolády s vysokým procentem kakaa nebo sušené ovoce či müsli tyčinku.

Alkohol

Když si denně dáte deci červeného nebo bílého suchého vína, tak to nevadí. Větší konzumace alkoholu, zejména tvrdého, však pokožku vysušuje, takže pleť vypadá starší a unavenější.

Limonády a džusy

Obsahují přidaný cukr, konzervanty a barviva, to vše zatěžuje ledviny, což posléze neprospívá ani pleti. Pitný režim je třeba dodržovat, ale ideálními nápoji, jako je čistá voda, stoprocentní ovocné nebo zeleninové šťávy a neslazené bylinkové a ovocné čaje.

Kořeněná jídla

Ostrá jídla mnohdy způsobují zánětlivé stavy na kůži. Výsledkem může být zhoršené akné nebo začervenání pokožky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...