4 recepty na domácí vlasové kúry

Studený vítr a začátek topné sezony nejsou pro vaši hřívu zrovna tím nejlepším. Nepříznivé počasí vlasy vysušuje, mohou se začít třepit a stávají se nepoddajnými. Pokud se nehodláte se špatným stavem svých vlasů smířit a rády experimentujete, vyzkoušejte naše jednoduché recepty na vyživující zábaly.

Jak často je potom budete aplikovat, aby vaše kadeře opět zářily, je jen na vás!

Také vás může zajímat ...

Olejová koupel

O arganovém oleji se mluví jako o hotovém zázraku. Chcete-li vyzkoušet jeho efekt, smíchejte jednu lžíci přírodního arganového, panenského kokosového a olivového oleje a dobře promíchejte. Ještě předtím než si olejovou směs nanesete na vlasy, trochu ji ohřejte. Olej se bude lépe vstřebávat. Lázeň aplikujte na suché vlasy ještě předtím, než je budete mýt.

Nechte působit minimálně 20 minut, a potom si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklé. Výsledkem by měly být silné vlasy plné života.

Ještě lepšího výsledku dosáhnete, když vmasírujete kapku arganového oleje velikosti hrášku do konečků prosušených vlasů.

Banánový zábal

Pokud máte doma přebytek banánů a nevíte co s nimi, připravte si z nich zábal. Banány totiž obsahují významný obsah důležitých živin. Vezměte si jeden větší banán. Lepší je sáhnout po zralejším ovoci, bude se vám s ním lépe pracovat. Přidejte jednu polévkovou lžíci panenského kokosového oleje a stejné množství ricinového oleje. Dobře promíchejte a směs ihned naneste na vlhké umyté vlasy.

Nechte 15 minut působit, a následně opravdu důkladně opláchněte.

Účinek vás ohromí.

Pravá pivní lázeň

Tekutý chleba, jak se pivu přezdívá, je fantastickým přípravkem pro péči o vlasy. Musí se ovšem správně použít, aby přinesl odpovídající výsledky. Aplikace je tak jednoduchá, že prostší už to být snad ani nemůže. Pivo nařeďte vodou půl na půl a vlasy po umytí vzniklou směsí opláchněte.

Postup je důležitý zejména proto, že pšenice obsažená v pivu se spolu s dalšími živinami lépe dostanou do hloubky vlasů. Na závěr vlasy neoplachujte, ale nechte je volně proschnout.

Zápachu z alkoholu se vůbec obávat nemusíte, ten se totiž během malé chvilky odpaří a suché vlasy pak už pivem cítit nebudou.

Heřmánková péče

Není náhodou, že je heřmánek významnou složkou celé řady přípravků pečujících o vlasy. Tato bylinka má totiž mírně dezinfekční účinky, zklidňuje vlasovou pokožku s lupy, zmírňuje maštění vlasů a dodává jim lesk. Zesvětlující a ošetřující účinky můžete navýšit, když k heřmánku přidáte ještě šťávu z jednoho citronu.

Šťávu je vhodné ještě před smícháním s heřmánkem přecedit, abyste se zbavily drobných kousků dužiny. Jakmile by ve vlasech zaschly, jen těžko by se vám vyčesávaly ven. Směsí vlasy opláchněte a nechte volně proschnout.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...