4 stádia vztahu matky a dcery

Vztah matky a dcery bývá nejsilnější a nejsložitější ze všech vztahů. Můžete se spolu hádat, usmiřovat, stále si něco dokazovat, vyhrávat, i prohrávat. Jediné místo, kde ale najdete jedna druhou, je ve vašem srdci!

Dokonalá symbióza

Také vás může zajímat ...

Od počátku je dcera a matka jeden celek. Dítě po narození pokládá matku za svoji součást. Proto je pro ni odloučení tak hrozné. Jenže někdo uvízne už v tomhle stádiu. Celý život se pak snaží matce vyhovět, udělat ji šťastnou, a nehádat se s ní.

Protože když je šťastná maminka, je šťastná i dcera. To jsou však vztahy, které dcery poškozují. Do 7 – 8 let je takový vztah správný. Je dobře tvořit s matkou celek, užívat si její lásku a péči. Jenomže pak je třeba jít dál. Ženské hašteření V dalším období si každá dcera začne uvědomovat, že ona a matka jsou dva různí lidé.

To znamená že mohou mít různé názory, jiná přání, a nemusí se shodovat. Tehdy začíná období věčných ženských konfliktů. Dcera se začíná s matkou hádat a dokazovat jí svou pravdu.

To dcerám pomáhá oddělit se od matky a najít sebe sama.

Ale i v tomto stádiu se dá zůstat. A hádat se celý život. Celý si život dokazovat: Já nejsem ty, já to vím přece líp!

Nutná nezávislost

Následuje stádium, kdy maminka přestává být v životě dcery důležitým člověkem.

Dcera už nejen slovy, ale i svými skutky začíná žít svůj vlastní život. Odjíždí často i někam daleko a někdy může na čas s matkou dokonce přerušit vztahy. Svými činy říká: Teď si budu žít podle svého. Vyrostla jsem. Jsem dospělá. Už mě nebudeš řídit. Také v tomhle stádiu se dá uvíznout a tím mnohé ztratit.

Vděčnost a úcta

Teprve když se dcera od matky odtrhne a začne žít samostatně, může se dostat do posledního stádia – k vděčnosti vůči matce.

Teprve tehdy se pro ni stane blízkým člověkem. Už nemusí hrát straé hry na závislost, ani na rebélii. Konečně může dcera s matkou mluvit otevřeně, a to je zdrojem štěstí a síly. Každé stádium trvá přibližně 7 let.

Takže asi v jednadvaceti už by každá dcera měla dokázat přejít do čtvrtého stádia. Ovšem, jen pokud cestou někde neuvízla….

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...