4 super tipy na sametovou pleť

S říjnem přichází čas pečovat o pleť ještě více než obvykle. Je potřeba napravit škody, které vám způsobilo slunce a připravit se na mrazivá rána. Co vaše pokožka na podzim potřebuje? Máme pro vás rady od profesionálních vizážistů.

Když začne venku teplota pomalu klesat k nule a uvnitř se začne topit, vaší pleti chybí potřebná vlhkost a velmi trpí, proto můžete mít pocit, že je vaše pokožka napnutá a svědí. Co s tím?

Také vás může zajímat ...

1. Hloubkové čistění

Jako první je nejdůležitější zaměřit se na hloubkové čištění. Zbavte se odumřelých buněk, které pokožku zbytečně zanášejí a urychlují tak proces stárnutí. Nejlepší je sáhnout po produktu, který lze používat každý den a má čistící a zároveň lehce peelingový účinek. Díky tomu zbavíte pleť odumřelých buněk a bude mnohem krásnější a zářivější.

Na podzim už pleť nepotřebuje tak odmašťovat jako v létě, takže pokud používáte pěnivé čisticí gely, zkuste je vyměnit za odličovací mléka nebo oleje. Nánosy make-upu odstraní stejně spolehlivě, ale zároveň zbytečně nevysušují.

Máte-li však pokožku vyloženě mastnou, gely vám mohou sedět i v zimě.

2. Dodejte pleti potřebnou vláhu

Na podzim bývá nejčastějším problémem dehydratovaná pleť po létě, což se může objevit u všech typů pleti. Z horní vrstvy kůže se totiž odpařuje víc vody, než je třeba, proto pak může být pleť šupinatá, zašedlá a bez života. Jestli se v tom našla, pak mezi krémy hledejte výživné typy. Díky nim pokožka získá ochranný štít do chladných dnů.

I v tomto případě se při výběru řiďte tím, co potřebuje vaše pleť. Suchá snese hutnější krém i přes den, zatímco té smíšené stačí spíše lehčí krém na den a výživnější na noc. S péčí nezapomínejte ani na oční okolí a volte ty, které mají lehčí texturu. V případě, že máte mimické vrásky, investujte i do hydratačních sér s kyselinou hyaluronovou.

Nanášet byste je měla na vyčištěnou pleť a až poté použijte krém.

3. Vyživující maska

Pochmurné počasí přímo volá po tom, abyste si na obličej zahalila plátýnkovou maskou. Najdete je v každé drogerii, vybírejte však ty s hydratační schopností. Dodají totiž pleti potřebnou dávku živin. Masku, ať už tu textilní nebo klasickou krémovou, si dopřejte jednou týdně.

Aplikujte ji na vyčištěnou pleť, v návodu pak najdete, jak dlouho ji máte nechat působit a další informace.

4. Obličej není všechno

Na podzim nezapomínejte ani na jiné části těla. Po létě bývají vysušené i lokty, paty a kolena. Proto je ošetřete peelingem. Vyzkoušejte například domácí směs namíchanou z medu a cukru. Dále použijte výživné tělové máslo, které drsnou, napnutou a i popraskanou kůži nejen promastí, ale také ošetří. Rtům je s nastupujícím chladem rovněž potřeba věnovat zvýšenou péči.

Jsou součástí obličeje a zimou ohrožené možná daleko více než sluncem.

Ovšem správná hydratace a ochrana jim pomůže.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...