4 tipy, jak naučit psa plavat

Někteří psi vodu vyloženě zbožňují a z řeky či rybníka nevylezou ani za oblíbenou dobrotou. Jiní chlupáči z ní ale mají strach.

Máme pro vás užitečné rady, jak vašemu bázlivci pobyt ve vodě zpříjemnit.

Pamlsky a hračky

Úplně nejdříve musíte dostat pejska do vody. Nikdy ho však do vody netahejte násilím, ani ho do ní neházejte. Někdy to může být běh na dlouhou trať, který zabere i několik týdnů. Ale vyplatí se to. Lákejte ho postupně na pamlsky nebo hračky. Poskládejte mu cestičku z dobrot, házejte mu aport blíž a blíž k břehu, až skončí ve vodě. Udělejte mu z toho hru.

Buďte ve vodě jako první

Vstupte do vody jako první a pokud to bude možné, zůstaňte tam celou dobu. Ponořte se po kolena či po pás, ať se můžete rychle pohybovat.

Ostatní pejskové

Některým mazlíčkům stačí zahlédnout, jak si v rybníce hrají jiní pejskové a chtějí se k nim přidat. Zkuste proto vzít přátele s odvážnějšími miláčky s sebou, a ukázat tomu svému, jak je to super. Když už bude ve vodě, předvedou mu také, jak na plavání. Uvidíte, že se váš pes inspiruje.

Plovací vesta

Perfektní řešení pro pejsky, kteří si nejsou ve vodě ještě úplně jistí, je psí plovací vesta. Nadnáší celé tělo a zároveň nebrání pohybu. Proto se v ní mazlíček naučí plavat rovnoměrně a díky tomu zbytečně nepřetěžuje některé části těla. Navíc ho pevně obepíná, což pomáhá i proti stresu, který nezkušené pejsky ve vodě často přepadá.

Hodí se i zkušeným plavcům, když je s sebou berete na loď či k jiným vodním sportům.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...