Tento článek je reklamním sdělením

4 tipy, jak poznat finančního šmejda

S finančními šmejdy se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Představa rychlé a snadné půjčky je sice lákavá, ale ve finále se vám může radost ze získaných finančních prostředků rychle pokazit. Máme pro vás čtyři tipy, abyste finančním šmejdům nenaletěli.

Slovo šmejdi se do povědomí dostalo ve spojení s domovními a jinými prodejci, kteří prodávají předražené produkty zejména lidem v důchodovém věku. Ti pod nátlakem zboží kupují, aniž by je kolikrát potřebovali. Šmejdy ale nenajdeme jen mezi prodejci pánviček, ale i v oblasti financí. Využíváte služby finančních poradců? A dokážete poznat, zda se jedná o objektivního a profesionálního poradce? Šmejda můžete poznat i podle následujících zásad.

Nepustí vás ke slovu

Vybírejte vašeho finančního poradce opravdu obezřetně. Pokud jste se na vaší osobní schůzce s ním v podstatě nedostali ke slovu, pravděpodobně tu asi něco nehraje. Správný finanční poradce vám napoprvé pouze klade otázky. Zjišťuje vaši finanční situaci, vaši představu o půjčce či jiných produktech. Na základě analýzy, kterou udělá, vám teprve poté nabídne konkrétní úvěr nebo třeba konsolidaci vašich půjček apod.

Nedá vám prostor pro rozhodnutí

Možná, že vám poradce nabídne vícero nabídek a zdánlivě vám tím dokazuje svou objektivnost, pokud ale neustále upřednostňuje právě jednu, případně se k ní rádoby nenápadně vrací a nedá vám prostor pro rozhodnutí, mějte se na pozoru. Poslouchejte jej pozorně a nenechte se zmást finančními pojmy či cizími slovy. Pokud vašemu finančnímu poradci nerozumíte a ztrácíte se v záplavě slov, které na vás chrlí, raději ho vyměňte. Správný poradce vám bude vše vysvětlovat tak, abyste tomu rozuměli. Bude na vás mluvit srozumitelně a vše vám pomalu a podrobně vysvětlí.

Působí arogantně a v jejich přítomnosti se cítíte pod tlakem

Logickým krokem je se rozloučit s poradcem, který vám prostě není sympatický. Pokud vám jako člověk nesedí, chová se arogantně a nadřazeně, vyměňte ho. Nenechte se zmanipulovat, že takový člověk do finančního světa patří. Jeho vysoké sebevědomí nemá s jeho zkušenostmi a znalostmi pravděpodobně nic společného.

Snaží se vám zalíbit

Finanční poradce, který vám neustále lichotí nebo vám vkládá do úst věty typu: “Na vašem místě bych…” asi nebude příliš vhodný. Dejte na svou intuici a nenechte se zlákat lichotivými řečmi.

Důvěřuj, ale prověřuj

I přestože je vaším cílem najít důvěryhodného poradce, kterému budete moci věřit, prověřujte nabídky, které vám překládá, a důvěřujte pouze prověřeným institucím. Mrkněte na seznam prověřených institucí a nenechte se zlákat rychlými a snadnými půjčkami. Raději si srovnejte aktuální nabídky třeba ve srovnávací kalkulačce.

Tento článek je reklamním sdělením
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...