4 tipy, jak si v létě udržet svěží pleť!

Věděli jste, že během léta vaše pleť trpí? Negativně na ni působí pot, slunce, proměnlivé počasí, klimatizace nebo výfukové plyny automobilů. Udržet ji svěží a hydratovanou, je tak téměř nadlidský úkol! Kůže na obličeji patří mezi nejohroženější části pokožky na našem těle. Nemůžeme ji zahalit a tak je nejvíce vystavována vnějším vlivům, na rozdíl od zbytku pokožky.

Přitom je ale mnohem tenčí, pórovitější, má menší buňky a mnohem více mazových žláz. Proto je nesmírně důležité pečovat o pleť obličeje důkladně a ochraňovat ji před vnějšími vlivy. Zejména během léta je třeba myslet na hydrataci pokožky. Voda totiž ovlivňuje veškeré procesy v našem těle, a to včetně vzhledu pokožky.

Také vás může zajímat ...

Je-li kůže málo hydratovaná, podepíše se to nejen na jejím vzhledu, ale i na funkci.

Pokud si nejste jistí, jak o pleť pečovat, máme pro vás prospěšné rady.

Dostatečně pijte

O pitném režimu už bylo napsáno hodně, přesto si spousta z nás během dne na sklenici vody vzpomene až opovážlivě málo. Pití je skutečně hodně důležité! A to nejen pro správné fungování našeho těla, ale i pro pleť. Ničím jiným než vodou, tedy vnitřním zavodňováním, pleti tolik potřebnou hydrataci nedodáte.

Pravidelným pitím, ideálně ve formě čisté vody nebo vody s kapkou citronu, získáte svěží a pružnou pokožku.

Skvělé jsou také čaje, ovšem pozor na ty s vysokým obsahem kofeinu.

Používejte krémy

Možná máte pocit, že slovíčko „hydratační“ vidíte snad na každé druhé krabičce krému, ale není to tak. Krémů je celá řada, existují vyživující, matující, krémy určené pro zralou pleť, krémy rozjasňující a pak pochopitelně i hydratační.

Při výběru dejte proto dobrý pozor, který zvolíte, každý má totiž jiný účinek a během horkých letních dnů byste nevhodně zvoleným krémem mohli napáchat víc škody než užitku.

Nebojte se peelingu

Řada žen se mylně domnívá, že když budou během léta používat peeling, pleť vysuší. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Peeling totiž zbaví pleť odumřelých buněk a připraví ji tak na lepší absorpci následné péče. Nanesete-li po peelingu hydratační krém, vstřebá se mnohem lépe, než kdybyste peeling neprovedli.

A připravit si jej můžete i doma – stačí smíchat jeden díl olivového oleje s třemi díly krystalového cukru.

Domácí masky

Skvělou službu udělají i hydratační masky a ani v tomto případě nemusíte utrácet spoustu peněz v drogerii. Připravit si je totiž můžete hravě i doma. Jako základní surovinu použijte bílý jogurt nebo tvaroh, přidat můžete i med, který zklidňuje a vyživuje suchou pleť. Podobnou službu udělá i pár kapek olivového oleje.

Pro zpestření použijte klidně dužinu a šťávu z pomeranče, žloutky, rozmixované granátové jablko nebo zralý rozmačkaný banán.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...