4 tipy, jak využít avokádo

Stalo se běžnou součástí našich kuchyní. Ale do koupelny si ho nejspíš jen tak nevezmete. A to je chyba.

Stejně tak jako je zdraví prospěšné, je velmi prospěšné i naší kráse. Nevěříte? Vyzkoušejte ho a sami se přesvědčte.

Také vás může zajímat ...

1. Vyživuje pokožku

Avokádo obsahuje kromě jiného i omega-3 mastné kyseliny, díky kterým bude vaše pokožka dostatečně hydratovaná a jemná. Navíc se hodí na všechny typy pleti, mastnou, suchou i problematickou. Avokádo rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte a přidejte lžíci medu. Směs pak rovnoměrně rozetřete po pokožce.

2. Zkrotí kudrliny

Vitaminy a bílkoviny, které avokádo obsahuje napomáhají i suchým vlasům. Navíc stimulují jejich růst a pomáhají zkrotit kudrnaté a nepoddajné vlasy. Rozmačkejte avokádo a přidejte do něj tři lžičky oleje z pšeničných klíčků nebo jojobový olej. Rozetřete jej po celé délce vlasů, přikryjte sáčkem a nechte 10 minut působit.

3. Hojí

Pupínky, ekzémy, popáleniny, škrábance i jizvy. To vše umí avokádo odstranit a zahojit. Jedno zralé oloupané a rozmixované avokádo smíchejte se šťávou z poloviny citronu a několika kapslemi vitaminu E. Naneste směs na problematické místo, nechte pár minut působit a pak opláchněte vodou.

4. Omlazuje

Avokádo také zvyšuje produkci kolagenu, který omezuje výskyt vrásek a jemných nedokonalostí. Zralé avokádo rozmačkejte vidličkou a přidejte dvě lžičky mandlového oleje. Opět potřete zvrásněná místa a nechte dvacet až třicet minut působit. Poté opláchněte teplou vodou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama