4 tipy pro lepší paměť

Trvá vám déle než dřív najít správné slovo, vzpomenout si na jméno exspolužáka nebo na text písničky? Může to být únavou nebo věkem, rozhodně se s tím dá ale něco dělat.

1. Chce to změnu

Také vás může zajímat ...

Děláte-li pořád totéž, máte svůj klid a jistotu, ale váš mozek je lenivý. Vneste do života změnu. Změňte trasu do práce. Zkuste při vaření míchat jídlo druhou rukou než obvykle či se druhou rukou češte a čistěte si zuby.

2. Dejte mozku najíst

Některá jídla prospívají mozku víc než jiná. Jezte ryby! Když si je dáte dvakrát týdně, vaší paměti to prospěje. Stejně tak mandle, vlašské ořechy či listová zelenina. A protože dehydratace paměť silně zhoršuje, nezapomínejte ani pitný režim.

3. Buďte hraví

Skládání puzzle, luštění křížovek a sudoku není ztracený čas. Bystří totiž mysl. Při tréninku paměti můžete využít i vnoučata. Hrajte s nimi pexeso, se staršími třeba scrabble nebo monopoly. Při hře se zlepšuje nejen paměť, ale i schopnost improvizace.

4. Vsaďte na bylinky

Uvařte si čaj na lepší paměť. Smíchejte lžičku sušeného rozrazilu s lžičkou sušené bulvy celeru. Zalijte 200 ml vroucí vody a nechte 20 min louhovat. Čaj pijte teplý, po jídle, 3x denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...