5 častých chyb při domácím barvení vlasů

Asi každá žena někdy v životě místo ke kadeřníkovi zamířila do drogerie a rozhodla se obarvit si vlasy sama. Koneckonců proč ne, vždyť pokud dodržíte několik zásadních pravidel, nemusí vaše počínání skončit špatně. Na co si dát tedy pozor?

Nikdy si nemyjte hlavu

Také vás může zajímat ...

Jakmile se rozhodnete barvit vlasy doma, v žádném případě si je předtím nemyjte, i kdyby byly sebemastnější. Pokud byste je umyla, zbavila byste je přirozených olejů, které pokožku hlavy chrání před podrážděním. Aby bylo obarvení co nejlepší, nemyjte vlasy ještě dva dny po barvení. Stále probíhá proces pigmentace a výsledná barva by mytím mohla ztratit sytost.

Nebarvěte celou délku

Stalo se vám někdy, že po obarvení měly vlasy jiný odstín v délkách a jiný u kořínků? Zřejmě si dáváte více barvy, než je nutné a vaše hříva se vám tak neustále ztmavuje. Mezi nejčastější chyby u domácího barvení patří nanášení barvy na celou délku vlasu. Přitom barvit by se měl pouze odrost, nikoli celý vlas. Jinak se konečky vysušují a ničí.

Profesionální kadeřnice radí, že pokud se vám přece jen zdá, že máte i v koncích vlasů původní odstín vymytý, nařeďte barvu vodou a vytvořte přeliv, který nanesete do celé délky vlasů.

Tímto způsobem původní barvu oživíte a sjednotíte odstín.

Pozor při vybírání odstínu

Na první pohled se může zdát, že je výběr barvy, která vám bude opravdu slušet, celkem hračka. Pravdou však je, že i přes lákavě vypadající obaly produktů, může být realita úplně jiná. Jinak vám totiž chytne barva na přírodní vlasy a pochopitelně zcela jinak na vlasy barvené. Rozdíly mohou být také mezi použitými značkami a druhy barev.

Produkt, který vyhovuje vaší kamarádce, navíc nemusí sedět vám a v krajním případě může vlasy i poškodit. Při výběru odstínu je nutné se řídit pravidlem, že nová barva by měla být maximálně o dva tóny světlejší či tmavší, než je vaše přirozená. Pokud máte vlasy světlé, na které se barvy dobře chytají, sáhněte raději po přelivu než po barvě.

Přeliv totiž vlasy tolik nezatěžuje, je k nim daleko šetrnější a kvalitní výrobek vám vydrží i několik umytí.

Pro radikálnější proměny raději navštivte kadeřníka.

Nežádoucí fleky ve vlasech

Barvit byste měla systematicky pramínek po pramínku. Naučte se dělat pěšinky a nanášejte barvu na vlasy rovnoměrně. V ideálním případě si svůj postup kontrolujte v zrcadle tak, abyste si viděli na celou hlavu. Držte se také pravidla, že nikdy neaplikujeme barvu od čela dozadu, ale opačným směrem.

Hlavně kondicionér!

Dokonce ani oplachování není tak prosté, jak by se mohlo zdát. Dejte si klidně na čas a důkladné vymytí nepodceňujte. Mělo by vám zabrat klidně i několik minut a na jeho konci by měla být spláchnutá voda naprosto čirá. Základem péče je šampon a kondicionér. Taková nerozlučná dvojka. Pokud byste ale použila jen šampon, vlas by se neuzavřel, to umí jen kondicionér.

V potaz je třeba brát i následnou péči po barvení, aby barva co nejdéle vydržela. S tím vám pomohou kosmetické produkty určené speciálně pro barvené vlasy.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...