5 důvodů proč začít cvičit

Z novoročních předsevzetí se stala rutina, nebo vzaly za své a do plavkové sezony ještě pár měsíců schází. Právě proto je teď ten pravý čas na to, abyste začali cvičit. Když člověk není pod tlakem, všechno si lépe rozmyslí a snáze vytrvá.

Protože chcete!

Také vás může zajímat ...

Kvůli sobě samé! Všichni vědí, že motivace je nesmírně důležitá. Pokud ale začnete cvičit proto, že vám partner vytýká, že jste přibrala, nebo proto, abyste zhubla do šatů, je velké riziko, že vám nadšení moc dlouho nevydrží. Ideální je, když se do cvičení, nebo ještě lépe do zdravého životního stylu pustíte, protože zkrátka chcete. A proč byste měla chtít?

Představte si svůj život za deset, patnáct nebo dvacet let.

Když budete aktivní, dokážete zpomalit běžící čas.

Budete v pohodě

Stres v práci. Nespokojenost. Úzkost. Strach. Deprese. Vědecké výzkumy dokazují, že navzdory všem vymoženostem moderní doby jsme méně šťastní než naši předkové. Co s tím? Jednou z cest ke štěstí je právě pohyb. Američtí vědci zjistili, že třicet minut cvičení v rychlém tempu denně je účinějším lékem na výkyvy nálad a depresivní stavy, než užívání běžných antidepresiv.

Není divu, při pohybu se vyplavují endorfiny a také se v mozku zvyšuje hladina serotoninu, což jsou látky, které hrají zásadní roli v tom, jak moc jsme v pohodě.

Konečně se vyspíte

Potíže se spánkem jsou metlou moderní doby. I když jsme přetažení a vyčerpaní, nemůžeme usnout nebo spíme špatně. Většině lidí chybí zdravá únava, díky které se dostaví hluboký, klidný spánek, při kterém dochází k regeneraci tkání. Necvičte těsně před spaním, naplánujte si svižnou procházku, večerní běh nebo cvičení na dobu dvě až tři hodiny předtím, než si jdete lehnout.

Uvidíte, že po pár týdnech budete spát jako nemluvně.

Zaručeně se stanete krásnější

Dejte sbohem šedé a unavené pokožce, pupínkům a vráskám. Hýbat se znamená lépe dýchat a dodávat tak tkáním v celém těle více kyslíku. Díky lepšímu prokrvení organismu bude pak vaše pleť růžovější a zdravější. Pohybem se také aktivují žlázy s vnitřní sekrecí a díky tomu se optimalizuje hladina všech hormonů. To znamená méně pupínků.

A lepší nálada, kterou pohyb přináší, vám doslova vyžehlí vrásky.

Cvičení také zrychluje metabolismus, což znamená, že budete rychleji spalovat přijatou energii z jídla a vaše tělesná váha se tím sníží.

Zapomenete stárnout

Stárnout se nechce nikomu. Pro toho, kdo žije aktivněji, však může být věk skutečně jen číslo v občanském průkazu. Cvičením se aktivuje vylučování růstových hormonů, které zpomalují stárnutí. Navíc pravidelný pohyb pomáhá ženám zvládnout období menopauzy. Když budete zdravě jíst a hýbat se, mohou se vám obtíže spojené s ukončením menstruace úplně vyhnout.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...