5 extratipů domácí relaxace

Zastavte se na chvíli a najděte si pro sebe denně aspoň pár minut času. Tělo vám za to bude vděčné!

V dnešním uspěchaném světě se jen velmi těžko hledá chvilka skutečné pohody a klidu. Jestli patříte i vy mezi ty, které si po celodenním shonu konečně sednou doma v papučích do křesla u šálku dobré kávy a mají pocit, že se poprvé za celý den konečně zastavily, pak jsou tyhle rychlé, ale efektivní rady na relax určené právě vám!

Stačí totiž jen pouhé maličkosti, které vám ani nezaberou tolik času, vůbec nic nestojí, ale uvedou vaše tělo a mysl do naprosté harmonie. A když k nim budete přistupovat pravidelně, brzy ucítíte, že vám jde práce lépe od ruky, vše stíháte rychleji a s nadhledem, a dokonce budete daleko příjemnější na své okolí.

Také vás může zajímat ...
Svíčky umí perfektně svou vůní doladit atmosféru

1. Nepodceňujte aromaterapii

Říká se, že typické vůně mají lidé spojené s typickými lidmi, situacemi nebo důležitými životními obdobími. Proto si zkuste pořídit parfém, vonnou svíčku nebo voňavé tyčinky, které budete s naprostou pravidelností při svých chvilkách odpočinku používat. Pak už bude jen stačit, když si k nim přivoníte, a automaticky se ve vás probudí příjemné pocity.

2. Zhluboka dýchejte

Kdykoli, když se toho na vás najednou začíná hodně valit nebo zrovna máte před sebou nějakou důležitou událost, se aspoň na pár okamžiků zastavte, zavřete oči a několikrát za sebou se vědomě zhluboka nadechněte čerstvého vzduchu.

Nejen, že si tím perfektně zklidníte dech a zpomalíte tepovou frekvenci, ale s pořádně okysličeným mozkem se vám bude daleko lépe přemýšlet.

3. Zvelebte svůj domov

Okolní prostředí má na vaše tělo a psychiku daleko větší vliv, než si možná myslíte. Proto je velmi důležité, abyste se v prostorách, kde trávíte hodně času, cítila opravdu příjemně, uvolněně. Kolikrát stačí třeba jen vymalovat jednu stěnu pokoje vaší oblíbenou barvou a dostaví se pocit úlevy a úsměv na tváři.

4. Udělejte si chvilku jenom pro sebe

Každý den byste si měla najít chvilku, kdy se budete věnovat jenom sama sobě. Nikdo vás nebude rušit, nic po vás chtít, nebo se vás neustále na něco ptát. Záleží samozřejmě jen na vás, kdy a kde si takové místečko v denním rozvrhu najdete. Útočištěm může být třeba koupelna, kde si připravíte krátkou relaxační koupel.

Nebo si prostě jen na chvíli lehněte v pohodlné poloze v ložnici nebo v obýváku na pohovku, ale vypněte všechny spotřebiče.

Hrát může maximálně příjemná klidná pomalá hudba.

Nevěřila byste, že i barevné zdi mají vliv na vaši náladu.

5. Pravidelně a dostatečně spěte

Nic nenahradí kvalitní dostatečný spánek. Ten by měl trvat alespoň sedm hodin denně. Snažte se opravdu tohle pravidlo dodržet a nespoléhat na to, že za pár dní spánkový deficit doženete. Svoje vlastní tělo totiž v tomhle ohledu neošálíte. A nikomu se nenalhává hůř než sám sobě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...