5 rad, jak být okouzlující

Toužíme-li si zachovat svou krásu i během léta, je třeba vyvarovat se častých chyb, které zpravidla nevědomky děláme.

Časté omývání tváře

Také vás může zajímat ...

Pokud si obličej opláchnete ráno a večer, nic tím rozhodně nezkazíte. Ovšem řada z nás má ve zvyku se během dne osvěžit a tvář si tak omývá i několikrát denně. Mohlo by se zdát, že na tom není nic zlého, vždyť jde jen o obyčejnou vodu. Pravda však je, že si častým oplachováním obličeje škodíme, zejména pak, máme-li mastnější pleť.

Tento zlozvyk totiž probouzí k životu mazové žlázky, které začnou produkovat více mazu, což vede k akné.

Pokud se potíte a je vám to nepříjemné, použijte k osušení potu papírové ubrousky a pro osvěžení zvolte minerální vodu ve spreji.

Příliš mnoho líčidel

Přes léto je ideální make-up úplně vynechat a užívat si zdravé barvy z přirozeného opálení. Ne každá z nás si to ale může dovolit kvůli nedokonalé pleti, nebo jsme na to prostě celoživotně zvyklé, a proto je nutné hledat vhodný kosmetický přípravek pro toto období. Pokud tedy patříte do skupiny žen, které se bez něho zkrátka neobejdou, pořiďte si takový, který neobsahuje oleje.

Ty totiž zbytečně ucpávají póry. V dnešní době je na trhu naštěstí obrovské množství přípravků, které jsou pro toto období speciálně upravené. Pokud si nebudete jistá, který make-up zvolit, obraťte se na obsluhu v drogerii, jistě vám ochotně poradí.

Za zkoušku pak rozhodně stojí i tónovací krémy, které můžete doplnit troškou tvářenky.

Speciální péče pro rty

Nejen vlasy a pokožka potřebují v létě více vaší pozornosti, také rty vyžadují speciální péči. Řada žen používá celoročně velmi oblíbené lesky na rty, aniž by je vůbec napadlo, že si tím škodí. Během letních měsíců se jejich používání nedoporučuje, tedy alespoň ne přes den. Obsahují totiž mikrotřpytky, které přitahují sluneční záření, takže si můžete rty velmi snadno spálit.

Místo lesků na rty dejte přednost raději balzámu s ochranným faktorem, a pokud přece jen potřebujete trochu barvy, zvolte lehce zabarvený.

Blyštivé lesky a rtěnky si schovejte až na večer, kdy zapadne slunce.

Vlasy potřebují odpočinek

Stačí, že vaše vlasy dostávají zabrat od sluníčka, tak proč jim ještě přidávat zátěž v podobě vysoušení fénem nebo žehlením. Pořiďte si speciální olej s ochranným faktorem a zkuste fénování a žehlení během léta úplně vynechat. Když ráno vstanete, umyjte si hned vlasy a během snídaně a přípravy do práce je nechte volně proschnout, případně je na závěr můžete prosušit chladným vzduchem.

Žehličku ale zaručeně vynechte, vždyť v létě frčí přirozené vlny!

Vaše vlasy vám budou vděčné a poděkují i tím, že budou zdravější, lesklejší a mnohem přirozenější.

Nezapomeňte dost relaxovat

Jistě víte, že stres se podepisuje i na našem vzhledu. Proto pokud máte před sebou zaslouženou dovolenou, využijte ji pro poctivý odpočinek a ne na generální úklid domácnosti. Věnujte se sama sobě, odpočiňte si a úplně vypněte. Dopřejte si také dlouhý a ničím nerušený spánek. Uvidíte sami, že se to na vaší kráse co nevidět projeví. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...