5 rad, jak předcházet migréně

Kdo při bolesti hlavy tvrdí, má migrénu, většinou neví, o čem mluví. Migréna bývá tak intenzivní, že postižený zvrací a má i poruchy vidění. Bez tlumících léků se většinou neobejde, ale pomáhá i prevence.

1. Pravidelnost

Také vás může zajímat ...

Dodržujeme pravidelný rytmus spánku a bdění, ale i příjmu potravin. Rozumně střídáme zátěž s odpočinkem. Relaxujeme a zbytečně se nepřetěžujeme.

2. Příjem hořčíku

Do stravy zařadíme potraviny s obsahem hořčíku – třeba banány, fíky a ořechy. Denně bychom měli sníst alespoň kousek ovoce či zeleniny, nebo luštěniny, mléčné výrobky, tmavé pečivo a obiloviny.

3. Zdravé tuky

Stravu doplníme o zdravé tuky (olivový nebo slunečnicový olej). Jejich příjem by neměl převýšit 30 % z celkového energetického denního příjmu.

4. Hodně pít

Je nutné pít nejméně 2 litry tekutin denně. Zvláště vhodné jsou minerálky s obsahem hořčíku (Magnesie) a zázvorový nápoj, kdy do sklenice minerálky zamícháme asi 0,5g jemně mletého zázvoru (pije se 3–4 dny 4x denně).

5. Povolený doping

Při počínající nevolnosti, provázející migrénu, pomalu po doušcích upíjíme Coca-colu, která snižuje nutkání na zvracení. Při začínající migréně si připravíme kávu espresso, do které vymačkáme šťávu z citronu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...