5 stádií lásky, které potřebujete znát

Víte, v jaké fázi lásky se právě nacházíte? Co musíte vědět, aby váš vztah neskončil?

Láska má vždy stádia, kterými páry procházejí v různých etapách vztahu. Mnoho lidí ukončí vztah, když jim přestane dávat radost. Ale co když k tomu dochází proto, že si lásku idealizujete? A proč by v lásce mělo být všechno ideální?

Také vás může zajímat ...

Myslíte si, že v opravdové lásce žádné problémy nejsou? A když se objeví, je třeba se vztahem skoncovat? Za to však platíte vysokou cenu, a tou je vztah samotný. Často by se totiž vztah dal zachránit, kdybyste oba byla schopni si říci, že prostě jen procházíte náročným obdobím.

Do života patří i zvyk, běžné starosti, odcizení, i zklamání. Nemusejí rovnou znamenat katastrofu. Pokud si tohle dokážete uvědomit, můžete dosáhnout ideální lásky.

  1. Zamilovanost a růžové brýle

Zamilovanost je zvláštní chemie mezi dvěma lidmi. Do života vám vtrhne nečekaně. Vzniká sama o sobě, nelze jí zabránit nebo se jí vzpírat. Hluboce uspokojuje vaši potřebu lásky – ovšem pouze dočasně.

Když jste zamilovaná, cítíte, že vás někdo potřebuje, že je vámi nadšen. Zamilovanost nesnese kritiku ani námitky. Nikoho neposloucháte, protože sama nejlíp víte, kdo se k vám hodí.

Věnujete věnovat partnerovi veškerý čas i síly. Stává se pro vás tím nejdůležitějším člověkem na světě. Bohužel dříve či později se zamilovanost vytrácí a vy se zcela nevyhnutelně vracíte do reality.

  1. Utváření dvojice

Milovat můžete dál, i když už počáteční zamilovanost pominula. Začínáme pociťovat pevný svazek s partnerem a vnímáme se jako pár. Láska, to už je vědomá volba. Je vám spolu dobře a příjemně, jeden druhým jste si jisti.

Společně s partnerem rostete a rozvíjíte se a začínáte chápat, co skutečně potřebuje ten druhý vedle nás. Právě v této etapě se mnozí lidé rozhodují žít společně a pořídit si dítě.

Víte, že váš vztah je založen na společných hodnotách. Ten druhý se stal plnohodnotnou součástí vašeho života a máte pocit, že celý svět krouží kolem vás jako kolem jediného společného celku.

  1. Zklamání a odcizení

Největší počet rozchodů se odehrává právě v tomto období. Stádium zklamání se něčím podobá kocovině. Je vám smutno a cítíte bolest, city jako by vyprchaly a naděje na budoucnost se rozpadly na střepy.

Zdá se, jako by ve vašem vztahu nic nešlo tak, jak jít má. Nechápete, kam se poděl ten člověk, do kterého jste byli tak silně zamilováni tenkrát na začátku. Všechno na tom druhém vás začíná dráždit.

Ptáte se, jestli jste si vybrala dobře. Nepodléhejte panice, nejste jediná, koho tohle potkalo. Přežít toto stádium je těžké, ale když se vám to podaří, bude dál všechno už jen lepší.

  1. Zamilujte se i do jeho nedostatků

Nemá smysl si zoufat, když se vám zdá, že city vyvanuly. Milovat můžete, i když se na partnera přestanete dívat růžovými brýlemi a změníte vlastní myšlenky. A za práci na vztahu se vám dostane nečekané odměny – vaše city budou zralejší a pevnější.

Přiznejte si, že ten chlap vedle vás nemůže být dokonalý. Stejně tak jako nejste dokonalá vy. Musíte se zamilovat nikoli do předností, ale i do nedostatků svého partnera. Vztah, to je často velice tvrdá práce. Proto zaměřte veškeré úsilí na to, aby váš svazek zůstal zachován. Vyzbrojte se trpělivostí, protože skutečná láska potřebuje čas.

  1. Láska hory přenáší

Nejmocnější silou na tomto světě je láska dvou lidí. Nade vším vítězí láska. Když společně vybudujete skutečnou lásku a projdete všemi stádii, získáte v partnerovi silného spojence a životního souputníka.

V tomto završujícím stádiu vývoje lásky vzniká zcela nová úroveň vzájemného přijetí. Nic před sebou neskrýváte, znáte vzájemně své silné a slabé stránky a milujete se takoví, jací opravdu jste. Taková láska skutečně všechno změní.

Umožňuje zapomenout na staré křivdy, dodává sebejistotu a pomáhá uvědomit si význam svůj i toho, kdo je vedle vás. A láska, to je vědomá volba. Volit ji můžete už dnes.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama