5 tipů, jak mít zářivou pleť

Každá žena touží po svěží a přirozeně zářivé pleti, která je krásná a bez známek únavy po celý den.

Jak takové pleti docílit? Přinášíme vám pár jednoduchých tipů, které stojí za to vyzkoušet…

Také vás může zajímat ...

Odlíčení a čištění

Každodenní odličování a čištění pleti peelingem dvakrát týdně je klíčové pro udržení zdravého stavu pleti. Pokožku zbavíte make-upu a ostatních líčidel, i veškerých nečistot.

Pestrá strava

Poslední výzkumy ukazují, že je důležité přijímat zdravé tuky například ze semínek, nekupovat odtučněné výrobky a omezovat jednoduché cukry. Výhodné je také nepřejídat se sacharidy v podobě pečiva. Pro rozjasnění pleti, podporu její pevnosti a pružnosti, je pak důležitý vitamin C a E.

Detoxikace

Nebojte se krátkého půstu, během něhož budete pít jen čistou vodu a ovocné či zeleninové šťávy. Očista prospěje pleti i vnitřním orgánům.

Rozpohybujte lymfu

Při sezení se zpomaluje její tok a tím i schopnost odvádět toxiny z pokožky. Tok lymfy můžete nastartovat, když se každých zhruba 20 minut krátce projdete.

Dostatek spánku

Kromě aplikace nočního pečujícího krému je ideální 8 hodin spánku denně. Odměnou po probuzení vám bude svěží a rozjasněná pleť.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...