5 tipů, jak se přimět pravidelně cvičit

Nevymlouvejte se, že nemáte čas, že nestíháte. Připravili jsme pro vás jednoduché triky, s nimiž se v pohodě vypravíte do fitness centra klidně každý den.

Pohyblivé schody, autobusy, tramvaje, vlaky, metro nebo auto. Je toho spousta, co nám usnadňuje přemísťování se do práce, za zábavou, na chalupu. A tak jsme pohodlnější a pohodlnější a slovo sport se pro nás stává noční můrou. Poradíme vám, jak se rozhýbat a mít z toho potěšení.

Také vás může zajímat ...

1. Ne víc, než 10 minut

Řeč není o době cvičení, ale o vzdálenosti z domu či práce do fitness centra. Pro venkovské to bohužel neplatí, ale pokud bydlíte ve městě, kde je fitek víc, nemusíte jezdit na druhý konec jen pro to, že se o tamější cvičebně nadšeně mluví.

Zásadní pro vaše rozhodnutí začít cvičit je, jak to máte daleko. Obecné platí, že fitko by nemělo být dál než deset minut od místa, kde bydlíte nebo pracujete. Pak je mnohem větší pravděpodobnost, že tam budete chodit pravidelně.

2. Cvičte ráno

Pokud je to jenom trochu možné, choďte cvičit, než půjdete do práce. Podle nejrůznějších studií odborníků na aerobik se ukazuje, že jak nám postupně během dne přibývají povinností, naše vůle slábne, a vymlouvat se na nedostatek času je mnohem jednodušší.

Ranní cvičení je také nejlepší start do nového dne. Dodá vám energii. A kdyby se vám pak v práci zrovna moc nedařilo, bude vás alespoň hřát vědomí, že pohyb jste zvládli.

3. Připravte se večer

Aby pro vás ranní vstávání a cesta do fitness centra byly o něco snazší, připravte si všechno potřebné už večer. Dejte si do tašky oblečení, tenisky, ručník, krém, prostě zabalte všechno tak, abyste ke všemu ráno jen přihodili svačinu a mohli vyrazit.

Je ověřené, že i po lehké ranní snídani se vám nebude chtít vyrazit cvičit, když budete muset vybírat tričko a hledat boty. Ztratíte tím spoustu času a většinou se naštvete. Pak bude mnohem jednodušší říct si, že dneska už to nemá cenu.

4. Hodiny si zapisujte

Termíny cvičení si vždy zapište do diáře stejně, jako si píšete pracovní schůzky nebo setkání s kamarády či návštěvy divadla či kina. Je to drobný trik, který vám ale při každém pohledu do diáře jasně řekne, že v určitou hodinu na vás čeká milá povinnost, kterou jste už zaplatili a že si tedy nemáte plánovat nic dalšího.

5. Nebuďte na to sami

Nespoléhejte se jenom na to, že se sami donutíte cvičit. Jestli nemáte opravdu silnou vůli, chvíli vám to vydrží, ale posléze si často před cvičební hodinou najdete tisíc důležitějších věcí na práci.

Pokud vám na to stačí finance, najměte si trenéra. Nebo se na pravidelném cvičení domluvte s kamarádkou. Je to závazek, a tak vám pak přijde hloupé se několikrát týdně vymlouvat, že nemůžete.

Když ale budete vědět, že vás ráno v osm, nebo v pět odpoledne někde čeká trenér nebo kamarádka, nebudete je chtít zklamat, a rozvrh si zařídíte tak, abyste se do fitka dostali.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...