5 tipů, jak zatočit s mastnými vlasy

Trápí vás nadměrně se mastící vlasy? Musíte si je mýt každý den, aby nebyly zplihlé a nevypadaly jako bez života? Máme pro vás několik rad a tipů, jak maštění vlasů oddálit.

Správný šampon

Také vás může zajímat ...

Pokud máte vlasy už po hodině od umytí rozdělené do tenkých mastných pramínků, sáhněte po jemném šamponu s vyváženým pH, ideálně s hodnotou mezi 4,5 až 6.

Ocet a citron

Ocet a citronová šťáva omezují tvorbu mazu. Šťávu z jednoho citronu (použít můžete také několik lžiček octa) smíchejte s vodou. Po umytí vlasů šamponem naneste na vlasy a nechte pár minut působit. Nakonec důkladně opláchněte vodou.

Vaječný bílek

Skvělým pomocníkem u rychle se mastících vlasů je i vaječný bílek. Podle délky vlasů oddělte jeden nebo dva bílky, které vyšlehejte a vetřete do vlasů. Nechte působit 20 až 30 minut a následně smyjte šamponem.

Pozor na cukry

Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin, které mají vliv na nadměrné pocení, maštění vlasů i vlasové pokožky. Patří mezi ně především jednoduché cukry a pečivo z bílé mouky.

Vitaminy a bylinky

Zlepšit celkovou kvalitu vlasů pomohou i doplňky stravy obsahující selen a zinek, dále pak vitaminy skupiny B nebo rybí tuk v kapslích. Vyzkoušet můžete i popíjení kopřivového nebo šalvějového čaje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...