5 tipů na krásné nohy jako ze sametu

V létě dostaly naše nohy a zvláště chodidla dost zabrat, když jste se bosá procházela po písku pláže nebo v trávě, nosila žabky a sandálky. Proto byste právě teď měla věnovat svým nohám zvýšenou péči a vrátit jim hebkost, vláčnost, půvab a především zdraví.

Na hrubé paty jemně

Také vás může zajímat ...

Někdo je zvyklý chodit pravidelně na pedikúru, což je samozřejmě ideální řešení. Ale dnes už je v nabídce trhu tolik kvalitních prostředků a kosmetiky, že se o své nožky můžete dokonale postarat i sama doma. Začněte tím, že si dáte příjemnou koupel ať už celého těla nebo jen nohou a přidáte do ní sůl či koupelový olej.

Pokožka na patách se po deseti minutách krásně změkčí a vy ji můžete odstranit jemnou pemzou. Ale pozor, nikdy hrubou pokožku neodstraňujte žiletkou!

Snadno se může stát, že se pořežete a do rány si pak zanesete infekci.

Nůžky mohou ublížit

Velmi důležitá je také úprava nehtů. Všimněte si, že mnoho žen nosí francouzské lakování nejen na rukou, ale také už i na nohou. Výjimkou nyní nejsou ani umělé nehty na prstech nohou. Pokud nosíte nehty nalakované, před koupelí odstraňte lak. Po lázni zapilujte nehty (vždy) do rovna, abyste předešla jejich bolestivému zarůstání do kůže.

Budou se mnohem lépe upravovat do tvaru, když budou ještě vlhké a změkčené. Nehtová lůžka ošetřete speciálním olejíčkem, můžete použít dětský, olivový nebo speciální z kosmetické řady na nohy. Změkčí kůžičku, kterou potom zatlačíte špachtličkou zpět do lůžka.

Nikdy ji nestříhejte nůžkami, lehce může dojít k poranění a to bývá dost bolestivé a špatně se hojí.

bychom lak neotiskli na kůži, nasadíme si náprstník!

V noci jako v bavlnce

Dalšímu vyhlazení pat, ale i zjemnění pokožky nohou pomůže peeling. Opět můžete použít speciálně určený na nohy nebo si vyrobte „domácí“ z hrubé mořské soli a olivového oleje. Pokožku každé nohy aspoň pět minut důkladně promasírujte. Na takto ošetřenou kůži natřete hydratační krém a nechte ho působit půl hodiny.

Jednou za čas také naneste na noc na nohy silnou vrstvu mastného krému až ke kotníkům a natáhněte si na ně bavlněné ponožky.

Tento celonoční zábal krásně změkčí paty a zvláční pokožku.

Deodorant nutností

Vaše „ulítané“ nohy potřebují povzbuzení a osvěžení i přes den. Existuje jednoduchá pomoc: chladivý a deodorační sprej na nohy nejlépe s obsahem ženšenu můžete mít vždy po ruce, respektive v kabelce. Určitě víte, že se deodoranty nepoužívají jenom do podpaží. Každodenní používání antiperspirantu, deodorantu nebo zásypu na nohy by se mělo stát pravidlem.

V chladnějším období se noha v teplé botě potí a její kůže pak nezavání nejlíp.

A pak se třeba budete muset někde na návštěvě zout a trapas je na světě.

Když už lak nedrží

Abychom měli hezká chodidla po celý rok, používáme lak nejen vždy jen přes léto. Nehty na nohou musíte nejprve důkladně odmastit, aby vám dobře a dlouho vydrželo nalakování. Stačí použít tampon namočený v odlakovači. Potom oddělte prsty od sebe speciálním náprstníkem nebo obyčejným ubrouskem a dejte se do práce. Stejně jako na rukou naneste dvě vrstvy.

Můžete použít i urychlovač schnutí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...