5 tipů na krátký a přitom svůdný účes

Také si myslíte, že žena s krátkými vlasy nemůže být nikdy sexy? Opak je ale pravdou. Hodně totiž záleží, jak na tvaru a rysech vašeho obličeje, tak na kvalitě vašich kadeří. Věřte nebo ne, ale spousta žen udělá s tímto šik krátkým účesem daleko více parády.

Své o tom vědí i slavné herečky a zpěvačky, které jdou stále častěji do zkracovací inovace. Vaše vlasy budou navíc působit daleko vzdušnějším dojmem a budou celkově vypadat zdravější, protože nebudou tolik podléhat například třepení konečků. Vyzkoušejte to, a uvidíte sama.

Také vás může zajímat ...

1. Přirozený rozcuch

Jeho zásadní výhoda spočívá v tom, že si na něj můžete troufnout v každém věku, a to i v případě, že máte jemné vlasy. Jak tedy na to? Naneste tužidlo na ručníkem vysušené vlasy, které následně vyfénujte.

Jednotlivé prameny jemně navlňte žehličkou na vlasy a použijte ochranný sprej před teplem. Poté zvýrazněte jednotlivé prameny pomocí stylingového vosku. Nakonec zafixujte lakem na vlasy. Docílíte tak mladistvého vzhledu.

2. Asymetrické mikádo

Jste-li zastánkyní spíše kratších účesů, budete nadšená, protože je jich spousta a počítá se mezi ně i tolik oblíbené kratší mikádo na jedné straně. Na té druhé si ho můžete nechat trošku delší. Asymetrie totiž vládne dnešnímu nespoutanému světu a vám tak pomůže zakrýt případné menší nedostatky jedné strany obličeje.

3. Sexy ježek

Neznamená to, že musíte jít rovnou na ježka, a rozhodně není pravda, že velmi krátké vlasy musí v každém nutně evokovat malého chlapce.

Někomu dokonce velmi sluší a co se úpravy tohoto účesu týká, budete s ním určitě moc spokojená. Postačí k tomu jen troška vody. Nejvíce bude slušet hlavně podlouhlým oválným obličejům, jelikož zvýrazní především oči a lícní kosti.

4. Účes na patku

Éra tohoto účesu pravděpodobně nikdy neskončí a pořád bude populární. Zvolit by ho měly především ženy se srdcovým
tvarem obličeje. Patku navíc úžasně doplní ofi na, kterou můžete nosit jako součást přehozených vlasů na stranu nebo klasicky rovnou. Záleží na vás, co vám vyhovuje.

5. Něžné vlny

Ani ženy s kudrnatými vlasy se nemusí zříkat krátkých střihů. Pěkně vypadá například postupně sestříhaný účes v délce k bradě. Díky sestříhání nádherně vyniknou lokny. Úprava takového účesu je snadná.

Po umytí z vlasů jemně vymačkejte vodu. V žádném případě vlasy nečešte kartáčem, ten by strukturu kudrn jenom porušil. Naneste trochu pěnového tužidla a použijte fén na vlasy. Kudrliny nakonec dolaďte prsty a zpevněte lakem. Tento účes vypadá hezky sám o sobě, ale můžete ho doplnit i jemnou čelenkou.

Co slaví velký návrat?

Účes takzvaně podle hrnce vám možná přijde zastaralý a dávno nemoderní, jenže o to právě jde. Chce to trochu vybočovat z řady. Nebojte se zaujmout své okolí sestřihem, kterému opět navrátíte život a dáte mu styl. Výrazná ofi na mu navíc dodá potřebnou jiskru. Dokonale se doplňuje s výraznějším kouřovým líčením a delšími barevnými visacími náušnicemi.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...