5 tipů na zářivé lesklé vlasy

Na každém detaiiu hodně záleží! Pečujte o svoji kštici přesně tak, jak se má!

Může se vám zdát, že mytí vlasů je naprosto obyčejná a jasná věc. Opak je ale pravdou a projeví se to právě na konečném vzhledu vašich upravených vlasů. Zkuste to jinak a porovnejte ten rozdíl. Budete se divit, co všechno může mít vliv na váš dokonalý účes a celkový vzhled!

N a všem záleží! Od rozčesávání přes nanesení šamponu až po konečnou úpravu kadeří. Proto věnujte pozornost každému bodu v procesu mytí svých vlasů. Sebemenší chybička nebo vynechání má dopad na objem, vysoušení nebo naopak rychlé maštění vaší hřívy.

1. Šampon dejte nejdřív do vody

Než si začnete vlasy mýt a nanášet na ně šampon tak, jak jste zvyklá, vyzkoušejte pro změnu kápnout trochu přípravku místo přímo na vlasy do malého množství teplé vody a lehce napěnit. Taková směs se vám bude na hlavu daleko lépe nanášet a šampon se dostane na více míst na hlavě. Bude tak snazší zbavit vlasy větších nečistot.

Také vás může zajímat ...

2 Pozor na teplotu Nikdy si neumývejte vlasy v příliš studené nebo příliš horké vodě. Její teplota by měla být akorát tak příjemná na jemnou pokožku vaší hlavy. Ledová voda by totiž kadeře dostatečně neumyla a horká by zase vlasovou kůži podráždila, což by mohlo způsobit nežádoucí nadměrné maštění.

Příjemně vlažná voda je tedy tou správnou variantou a má své velmi dobré důvody.

Péče o vlasy může být zároveň příjemnou relaxací.
Péče o vlasy může být zároveň příjemnou relaxací.

3. Pěnit, nebo nepěnit

Není pravda, že by každý šampon musel vytvářet pěnu a bublinky jako o život. Tady opravdu nefunguje přímá úměrnost, že čím více pěny, tím efektivnější mytí. Pokud se vám přesto zdá, že přípravek nepracuje přesně tak, jak by měl, zkuste vlasy opláchnout a šampon na ně nanést ještě jednou.

Důležité je složení, nikoliv vůně či obal.
Důležité je složení, nikoliv vůně či obal.

4. Důkladně smývejte

Jakmile jste s mytím hotová, měla byste vlasy pořádně propláchnout vodou. Doba proplachování může být i delší než samotná doba mytí. V případě, že vám totiž na hlavě zůstane mycí prostředek nebo následný vyživující kondicionér, budou se vám vlasy daleko více mastit. Nikdy tudíž nedosáhnete požadovaného objemu. Vaše hříva bude naopak zplihlá a těžká.

5 Ochrana před horkem Konečné úpravě také věnujte pozornost a speciální péči, protože mokré vlasy jsou daleko křehčí než suché. Než začnete vlasy vysoušet fénem, naneste na ně trochu termoregulačního přípravku.

Ten každý vlas obalí neviditelnou ochranou a vlasy nebudou podléhat horku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...