5 tipů pro krásné obočí

Hezky upravené obočí dokáže zvětšit vaše oči a udělat s obličejem doslova zázrak, proto se vyplatí, když si s jeho úpravou dáte záležet. I když vám příroda nenadělila takové obočí, jaké byste chtěla, vše se dá změnit. Máme pro vás skvělé nápady.

Také vás může zajímat ...

Pokud problém nepřichází zevnitř organizmu, vyzkoušejte pečlivou a pravidelnou péči, která může s hustotou obočí udělat divy. V několika tipech vám ukážeme, jak obočí zahustit přírodní cestou či líčidly.

  1. Ricinový olej

Je známý svými účinky na růst řas a obočí. Můžete jej pořídit v drogerii či lékárně. Aplikujte jej pomocí speciálního kartáčku na obočí, který seženete opět v jakékoli drogerii. Tento způsob zahuštění obočí je vhodný pro ženy, které nemají nějaký větší problém s řídnutím a chtějí jej zahustit přírodní cestou.

Vytrhat obočí si můžete i doma, stačí k tomu trocha zručnosti

  1. Růstové sérum na obočí

Když dojde k poškození, špatnému vytrhání nebo ztrátě obočí je možné použít speciální séra pro růst a zahuštění řas a obočí. Například Renokin lash lash je přírodní sérum bez konzervantů, jehož účinek je prokázán klinickými studiemi.

Při každodenní aplikaci na oblast růstu chloupků obočí se výsledek dostaví během jednoho měsíce, takže buďte trpělivá.

  1. Permanentní make-up

Tento způsob zvýraznění obočí není žádná novinka. Jde vlastně o tetování, které může upravit tvar, barvu, intenzitu, hustotu a délku obočí. Tetování by se mělo vždy přesně předkreslit.

Barva musí působit přirozeně a je vybírána na základě celkového vzhledu obličeje klientky (barva očí, pleti i vlasů). Po aplikaci vzniká mírný otok kolem tetovaného místa. Čtyři dny po zákroku je barva obočí o 60 % tmavší než vybraný odstín.

V tuto dobu se začínají odlupovat stroupky, které aplikací vznikly, a objevuje se zvolený odstín barvy. Cena permanentního make-upu se pohybuje od 3 500 Kč.

  1. Tvar a správné trhání je důležité

K obličeji se nejvíce hodí tvar obočí, který narostl přirozeně, proto jej raději moc neměňte. Vytrhejte pouze ty chloupky, které rostou mimo hlavní oblouk obočí.

Pokud chcete obočí vytrhat důrazněji, svěřte se do rukou kosmetičky. Vytrhání stojí kolem 50 Kč. Když si budete obočí trhat sama, nezapomeňte si pořídit kvalitní pinzetu s ostrými hroty, aby chloupky neprokluzovaly. Vypněte palcem a ukazováčkem pokožku a chloupky vytrhávejte po směru růstu.

  1. Dobarvení vám pomůže

Každodenní líčení je dobré dokončit úpravou obočí. Pokud jej máte málo výrazné, můžete jej lehce dokreslit nebo zvýraznit tužkou. Použít můžete i matné stíny, které většinou vypadají přirozeněji než tužka. Odstín volte podle barvy vašich očí, vlasů, pleti a inspirujte se i k aktuálním líčením. Tužku a stíny rozmažte do ztracena.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama