5 tipů pro krásné vlasy

Možná máte pocit, že právě vy nikdy krásných zdravých a lesklých vlasů nedocílíte. Ale opak je pravda. Stačí znát jen pár jednoduchých pravidel.

1. Používejte ten správný šampon

Také vás může zajímat ...

Ten poznáte tak, že neobsahuje žádné silikony ani parabeny, je proto minimálně z devadesáti procent přírodní. Také si dejte pozor, abyste používala vhodný šampon právě pro váš typ vlasů.

Jemné vlasy totiž potřebují něco jiného než suché, kudrnaté zase chtějí jinou výživu než ty rovné a splihlé. Za šampon se vyplatí připlatit si. Navíc kvalitní šampony šetří vaše vlasy a přispívají k jejich kráse.

2. Nezapomeňte na vlasovou pokožku

Pořiďte si vlasový peeling nebo jinou kosmetiku přímo určenou na vlasovou pokožku a dodejte jí péči, kterou potřebuje. Dobrým pomocníkem je i rozmačkané avokádo nebo banán.

Krouživými pohyby hlavu masírujte alespoň de-set minut, nechte pár minut působit a vlažnou vodou smyjte.

3. Kondicionéru věnujte pět minut

Pokud jste zvyklá nanést si kondicionér na vlasy a v další minutě ho hned smýt, děláte špatně. Musíte ho nechat alespoň pět minut působit. Důležité také je, abyste zvolila kondicionér na bázi oleje, který vlasům dodá výživu, lesk a také pevnost.

4. Potřebujete kvalitní kartáč

Vyplatí se investovat do dražšího kartáče na vlasy. Při česání vám totiž nepoškodí vlasy tak jako obyčejný umělohmotný, či dokonce kovový.

Vhodné je mít jeden na suché a druhý speciálně na mokré vlasy, který dokáže vlasy lépe a bezbolestně rozčesat. Volte kartáče s přírodními štětinami.

5. Kokosový olej pro lepší rozčesávání

Ať už si vlasy odbarvujete nebo ne, v každém případě byste jim měla dopřávat zázračných účinků kokosového oleje. Chcete je mít lesklé, pevné, bez lupů, nebo zkrátka jen toužíte po jejich dokonalém vzhledu?

Používejte ho pravidelně. Vždy ho nanášejte alespoň tři centimetry od pokožky hlavy po celé délce vlasů. Nejlépe před mytím, nic ovšem nezkazíte ani když malé množství nanesete po umytí. Vlasy se bude lesknout a lépe rozčesávat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...