5 triků, co umí vykouzlit suchý šampon

Chybí vám ve vaší kosmetické výbavě suchý šampon? Tak si ho určitě pořiďte, protože vám ušetří spoustu času. Jen si dávejte pozor, abyste ho správně používala a vybrala si ten pravý typ přesně pro vás.

1. Pohlcuje mastnotu

Také vás může zajímat ...

Suchý šampon je skvělý pomocník ve chvíli, kdy jste si nestihla umýt vlasy. Absorbuje mastnotu, vlasy provoní, a dokonce pomůže i se stylingem. Suchý šampon vlasy obalí a oddělí od sebe, takže se načechrají a vypadají bohatší. A aby mělo jeho použití opravdu všechna tato pozitiva, musíte s ním správně zacházet.

2. Podle čeho vybírat?

Když budete vybírat suchý šampon, poohlédněte se po takovém, po kterém nezůstávají na vlasech bílé stopy. Nebo sáhněte po takovém, který barvou odpovídá odstínu vašich vlasů. Takže pak budou vypadat nejen čisté, ale také budete mít zakryté odrosty či šediny. Při výběru si všímejte, z čeho je suchý šampon vyroben.

Většina z nich má podobné složení, protože všechny jsou na pudrové bázi, ale čím méně sulfátu, silikonu a parabenu najdete, tím lépe.

3. Jak ho správně použít?

Suchý šampon ve spreji si do vlasů stříkejte asi 15-20 cm od hlavy. Ne blíž, protože by se vám pak na jednom místě nahromadila velká vrstva produktu. Důležité je, abyste si nejdříve přečetla návod od výrobce. Některé suché šampony se nanášejí na celý vlas, jiné jen na pokožku. Existuje také suchý šampon ve formě pudru, který se aplikuje „pocukrováním“ hlavy.

Máte-li mastnější vlasy třeba jen na ofině, neaplikujte suchý šampon na celou hlavu, ale jen tam, kde potřebujete.

Po nanesení počkejte asi tři minuty a teprve poté začněte s masáží nebo pečlivým vyčesáváním.

4. Vaše vlasy budou nadýchané

Po používání suchého šamponu budete mít vlasy krásně nadýchané a pomůže vám i s objemem. Když ho nanesete na vlasy, které chcete tupírovat, lépe je udrží. Oceníte ho i v případě, že máte tenké a rychle plihnoucí vlasy. Ovšem dejte si pozor, abyste ho nepoužívala moc často. Když ho použijete častěji než dva dny po sobě bez umytí, nahromadí se na vlasové pokožce a může ji podráždit.

Vlasy pak navíc začnou být příliš těžké a bez lesku.

5. Univerzální prostředek

Suchý šampon nemusíte překvapivě používat jen na vlasy. Skvělý je také i na pocení rukou. Vzhledem k tomu, že osvěžuje, odmašťuje a pohlcuje vlhkost, hodí se například i při ošetření bot, aby se vám nepotily nohy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...