5 způsobů, jak se zbavit rýmy přes noc

Často si z ní děláme legraci, když tvrdíme, že je to nejhorší mužská nemoc na světě. Ovšem ruku na srdce. I nás ženy dokáže pěkně potrápit a znepříjemnit nám den. Víme, jak s ní co nejrychleji zatočit.

Průměrně trvá zhruba týden a nenajde se snad nikdo, kdo by s ní nechtěl bojovat. Máte-li štěstí, podaří se vám ji rychle zlikvidovat. Mnohem častěji ale dochází k tomu, že se k virům, které ji způsobují, přidává ještě bakteriální infekce a hrozí zánět dutin, nosohltanu, průdušek nebo plic, hnisavá angína či zánět středního ucha.

Také vás může zajímat ...

Jak tedy s rýmou efektivně a rychle zatočit?

1. První pomoc

Pokud nemůžete dýchat a jste doma, stačí vám přičichnout si k čerstvě nastrouhanému křenu. Jste-li v práci, kupte si kapky, které váš nos na chvilku uvolní. Nikdy je však neužívejte déle než týden a maximálně třikrát denně.

2. Posilněte imunitu

Nezapomeňte na vysokou dávku vitaminu C. Ať už ve formě tablet, nebo v přírodní podobě tento vitamin působí jako uklízecí četa, která v těle sbírá odpad. Tělo posílíte i tím, že se dostatečně vyspíte.

3. Naordinujte si aromaterapii

Klidně jen na obyčejný papírový kapesník kápněte několik kapek eukalyptu, myrhy, tymiánu nebo jalovce a zmačkejte ho do malé kuličky. Poté vdechujte vůni střídavě ústy a nosem. Vyzkoušet můžete i výplach nosu pomocí mírně osolené vody. Opakujte třikrát až pětkrát denně.

4. Upravte si jídelníček

Během rýmy vynechejte mléčné výrobky a konzumujte hlavně ovoce a zeleninu.

Pomohou vám i bylinkové čaje. K večeři si dejte klidně něco s česnekem, který podporuje imunitní systém. Ráno si nezapomeňte přidat do snídaně med. Můžete si ho nechat i na lžičce a spolknout.

5. Smrková silice

Večer vyzkoušejte horkou lázeň. Lehněte si do vany, nechte pomalu připouštět horkou vodu (až nad 40 °C) a do lázně kápněte trochu smrkové silice. Poté několik minut zhluboka dýchejte. Neseďte ve vaně dlouho. Po několika minutách se osušte a lehněte si rychle do postele.

Tímto způsobem si uměle vyvoláte stav podobný horečce, který pomáhá zabíjet viry.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama