6 bylinek pro sametové ruce

Máte doma spoustu nejrůznějších krémů, které nevyužíváte, protože vám nejsou příjemné? Vytvořte si sama správný krém z těch nejlepších bylinek, po němž budou vaše ruce krásně hebké. Máme pro vás 6 skvělých tipů.

1. Majoránkový sen

Také vás může zajímat ...

Toto voňavé koření si zaslouží více slávy. Ať je čerstvá, nebo sušená, nadrolte polévkovou lžíci majoránky do 450 gramů sádla, promíchejte a nechejte dvanáct hodin odležet. Pak si krémem natřete ruce nohy nebo i nohy. Majoránka totiž způsobuje lepší prokrvování končetin.

2. Kopřivové uvolnění

Lístky kopřivy usušte a rozemelte na jemný prášek. Jednu polévkovou lžíci smíchejte s 50 gramů sádla. V chladném místě nechte odležet minimálně deset hodin. Pokud trpíte na záněty kloubů a revma, rozhodně to vyzkoušejte. Kopřiva je totiž nejlepším bojovníkem na tyto bolesti!

3. Tymián a citron

Brní vás konečky prstů u ruky či nohy? Nasekejte si dva gramy tymiánu a přidejte šťávu z půlky citronu do 50 gramů sádla. Vše důkladně promíchejte a nechejte směs jeden den odležet, aby se ingredience dokonale propojily. Je vhodné krém užívat dlouhodobě a brnění rukou zmizí.

4. První pomoc z čerstvé mrkve

Betakaroten je přírodním zdrojem, díky kterému máte nejen dobrý zrak, ale i zabarvení kůže. Pokud nastrouháte do 50 gramů sádla, 100 gramů mrkve a budete si tímto krémem natírat ruce denně po dobu několika dnů až týdnů, vaše ruce získají krásný odstín. Krém lze použít i na obličej. Je vhodný pro ženy se světlou pletí.

5. Mátový nádech

Uvolněním pórů může vaše pokožka lépe dýchat. Mentolové silice, které se nacházejí v mátě, jsou skvělým způsobem, jak toho docílit. Dvacet lístečků máty nasekejte do 50 gramů sádla. Po dvou dnech aplikujte na ruce nebo na nohy a po pár dnech sama pocítíte obrovský rozdíl!

6. Čokoládový samet

Zdá se vám to zvláštní? Krém s čokoládou? Právě naopak! Dvě lžíce sádla smíchejte s rozehřátou celou tabulkou čokolády. Vše smíchejte a po vychladnutí dejte odležet na půl dne do lednice. Čokoládový krém ruce šetrně očistí a dá jim lesk.

Elixír pro vaše ruce: mléko, vejce a sádlo!

Vyšlehejte z jednoho bílku tuhý sníh a z jednoho žloutku tuhý krém. Následně vše promíchejte a přidejte půl deci kozího mléka. Hotovou směs přidávejte po lžičkách do dvou lžic sádla. Konzistence krému na ruce i nohy může být i řidší. A v čem je síla této esence? Ruce se krásně zvláční a jejich dotek bude jako ze sametu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...