6 důvodů proč vaše tělo ocení v létě ječmen a chlorellu?

Pokud se opalujete hodně, a případně se i spálíte, pokožka potřebuje k regeneraci obrovské množství ochranných a stavebních látek – ideální jsou ječmen a chlorella.

1. Reguluje tělesnou teplotu

Zelený, velmi osvěžující nápoj z ječmene vás v horkých dnech příjemně ochladí. Pokud pijete šťávu ze zeleného ječmene běžně, přidejte si v letních měsících oproti své obvyklé dávce trochu víc vody nebo jiné tekutiny, pak ještě lépe splníte svůj pitný režim. Pokud se spálíte, musíte pít dvakrát tolik tekutin, než tomu je obvykle.

Jedině tak se bude vaše poškozená pokožka rychleji regenerovat, předejdete jejímu svědění a loupání. Do zeleného ječmene je dobré přidat led nebo mátový sirup.

Také vás může zajímat ...

Tento lahodný nápoj má v těle ochlazující účinky, proto je i přirozená poptávka po ječmeni vyšší v letních měsících.

2. Urychluje hojení ran

Ječmen můžete vyzkoušet i vně na odřeniny, bolavé klouby a otoky. Léto je dobou, kdy více sportujeme, a máme tudíž více zranění. Zelený ječmen můžete použít i ve formě obkladů na bolavé klouby a nejrůznější poranění, včetně štípanců od hmyzu. Umíchejte z ječmene kašičku, kterou pak na šátku či pleně přiložíte na postižené místo.

Můžete použít také jako zásyp do mokvající rány nebo odřené koleno či na puchýře.

Takto lze použít i rozdrcenou Chlorellu, která má navíc antibiotické účinky a na rozdíl od ječmene neštípe.

3. Regeneruje namožené svaly

V létě je naše tělo vystaveno větší fyzické aktivitě – výlety na kolech, túry, práce na zahrádce, cestování. Ječmen je skvělým ionťákem. Regeneruje namožené svaly a rychle obnovuje vlastní energii.

4. Chlorella proti průjmu

Do řady zemí nebo i u nás na dovolenou vyrážíme vybaveni probiotiky v tabletkách nebo léky pro případ průjmu. Mnohem lépe poslouží Chlorella, ať už jako prevence nebo ve vyšších dávkách ke zvládnutí průjmu, ať už je jeho příčina jakákoliv.

5. Bezpečné bronzové opálení

Už se stalo zvykem nakupovat si betakaroten pro lepší a bezpečnější opálení. Chemické doplňky stravy nebo přírodní extrahované neposlouží tak dobře jako betakaroten, který je ve své původní a nezměněné podobě v ječmenu a v Chlorelle Chlorella obsahuje také 10-ti násobek vitamínu B oproti mrkvi.

Tím vám pomůže dosáhnout snadnějšího opalování do hnědé barvy, budete mít nižší spotřebu opalovacího krému a opálení vydrží déle.

Mladý ječmen v letních měsících by měli kvůli lepšímu opalování užívat zejména světlovlasí lidé se špatnou pigmentací.

6. Chrání proti záření

Zelený nápoj ječmen osvěží, občerství a plní ochranou roli proti negativním vlivům slunečního záření. V létě užívejte ječmen 1 x denně, nejlépe ráno, nalačno. Pokud se sluníte, pijte ječmen 3 x denně – ráno, v poledne a večer, vždy nalačno. Již postižená, spálená místa, jemně potírejte a zvlhčujte roztokem mladého ječmene kolikrát jen budete moci.

Roztok mladého ječmene není mastný a umožňuje pokožce na rozdíl od krémů lepší dýchání.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...