6 nejzdravějších čerstvých šťáv

Dostali jste k Vánocům odšťavovač, který jste doteď v domácnosti ani nepostrádali? Rozhodně ho nenechte zahálet. S čerstvými šťávami budete za pár týdnů zdravější a srovná se vám zažívání.

Pravidelnou konzumací džusů a šťáv dodáte tělu potřebné živiny, které nutně potřebuje pro regeneraci poškozených buněk a očistu od toxinů, kterým jsme stále vystaveni. Prozradíme vám, jak prospívá pití některých šťáv našemu organismu a jaké jsou jejich výhody.

Také vás může zajímat ...

1. Mrkvová


Oranžová šťáva je plná betakarotenu, vitaminů B, C, D a K. Je také zdrojem selenu, který pomáhá tělu zbavovat se škodlivých volných radikálů. Prospívá játrům a postará se o krásnou a zdravou pokožku se zlatavým tónem, a porostou vám díky ní rychleji vlasy a nehty. Abyste z ní dostali látky rozpustné v tucích, přidejte do ní pár kapek olivového oleje.

2. Z červené řepy


Zvyšuje vitalitu, čistí krev, prospívá játrům, ledvinám i lymfatickému systému. Díky vysokému obsahu křemíku po ní budou vlasy a nehty pevnější a pleť pružnější. Po pár měsících její konzumace budete vypadat o několik let mladší. Šťáva z červené řepy je silná, proto jí nepijte více, jak 200 ml najednou. Nejlepší je namíchat ji s dalšími šťávami.

Červená řepa je vhodná při detoxu.

3. Ananasová


Přesto, že obsahuje poměrně dost cukru, můžete ji využít, když chcete zhubnout. Obsahuje enzym bromelain, který zlepšuje trávení a optimalizuje využití tuků v těle. Zároveň působí protizánětlivě a má výrazné pročišťující účinky. Ananasovou šťávu je nejlepší konzumovat čtvrt hodinu před jídlem, stačí jedna sklenice (přibližně 200 ml).


4. Bramborová


Šťáva z brambor nemá sama o sobě skoro žádnou chuť. Proto je možné kombinovat ji s dalšími šťávami. Přispívá k udržení hladiny krevního cukru a pomáhá proti záchvatům tzv. vlčího hladu.
Je tedy vhodná pro všechny, kdo chtějí snížit svou váhu. Také očišťuje trávicí trakt a účinně pomáhá při akné a ekzémech.

5. Z červeného zelí


Má skvělé účinky na pleť, pomáhá při trávicích obtížích a jako prevence nádorových onemocnění.
Obsahuje látky, které mají blahodárné účinky na regeneraci sliznic. Velkou výhodou je, že na rozdíl od syrového či kysaného zelí nevyvolává plynatost.

6. Z citrusů

Patří mezi všeobecně nejznámější protichřipkové vitaminy. Je nutné kvůli postřikům oloupat kůru, ne však bílou měkkou slupku těsně pod ní – je v ní mnoho důležitých látek (např. flavonoidů) a obsahuje několikanásobně více vitaminu C, než je v samotném v ovoci. Citrusové šťávy lze podle chuti kombinovat i s jinými šťávami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...