6 pomocníků zažívání

Při střevních potížích pomůže éterický olej z máty peprné. Stačí vdechovat výpary nebo silici nakapat na kapesník či do inhalátoru. Pokud není po ruce éterický olej, stačí mátový čaj.

■ Mátový čaj – 1 lžičku máty přelijeme 0,2 l vroucí vody a vše necháme 10 minut louhovat, pak přecedíme a pijeme během dne.

Také vás může zajímat ...

■ Kmínový čaj proti nadýmání – 1 lžičku kmínu přelijeme 0,2 l vroucí vody a necháme 10 minut stát, poté přecedíme a průběžně popíjíme.

■ Tinktura z pelyňku – 1 lžíci pelyňku zalijeme 0,3 l lihu (60%). Necháme 14 dní v teple louhovat. Denně 2x protřepeme, poté přecedíme do tmavé sklenice. Při bolestech žaludku, nadýmání, průjmu užíváme 3x denně 20 kapek.

■ Jablko a lněné semeno – při průjmových onemocněních pomůže nastrouhané jablko, které jíme po lžičkách během dne. Výbornou službu udělá i 1 lžíce lněného semínka, které zapijeme 0,1 l vlažné vody.

■ Lněné semínko v medu – také proti zácpě pomůže lněné semínko – 3 lžíce smícháme se 2 lžícemi medu. Směsi užíváme 2x denně 1 lžičku a zapíjíme ji 0,3 l vlažné vody.

■ Šejk z lněného semínka – ráno zalijeme 1 polévkovou lžíci lněných semínek 0,2 l studené vody a necháme do večera stát. V podvečer celou sklenici vypijeme a ráno je úspěch zaručen.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...