6 problémů, od kterých vám pomůže akupresura

Bolí vás hlava, nedaří se vám zhubnout nebo vás trápí strach a nespavost? Pomoci vám mohou nejenom léky, ale také akupresura, prastará přírodní metoda, která pracuje s citlivými body na těle. Stačí stisk na tom správném místě na povrchu kůže a vaše obtíže se zmírní nebo dokonce úplně zmizí.

Žaludeční nevolnost

Také vás může zajímat ...

Dělá se vám špatně od žaludku při dlouhé cestě autem nebo z nervozity? Na zápěstí, na vnitřní straně ruky, přibližně dva centimetry od zápěstní rýhy leží bod, jehož masáž vám při nevolnosti uleví.
Masáž provádějte lehkým tlakem palcem druhé ruky tak dlouho, dokud nevolnost neodezní.

2. Bolest hlavy

Patří mezi nejčastější zdravotní obtíže. Zbavit se jí můžete tak, že bude masírovat bod, který se nachází na středu kožní řasy mezi palcem a ukazováčkem. Poznáte ho snadno, když ho stisknete větší silou, ucítíte nepříjemnou bolest. Stimulaci provádějte tak, že bod stisknete palcem a ukazováčkem druhé ruky proti sobě.

Masáž tohoto bodu také pomáhá k celkovému uvolnění organismu.

3. Únava

Je toho na vás moc, jste napjatí a unavení, ale máte před sebou ještě spoustu práce. V takové chvíli je vhodné dopřát si masáž bodu, který se nachází na nejvyšším místě hrany svalů mezi rameny a krkem. Zkřižte ruce a položte je ze stran vedle krku. Oběma prostředníčky masírujte krouživým pohybem body asi dvacet vteřin a poté je na minutu stiskněte.

Tato masáž zároveň uvolňuje krční a hrudní páteř.

4. Strach a nespavost

Když ohnete prsty na nohou, objeví se zhruba v jedné třetině chodidla podélná rýha.V ní se nachází bod, který vám pomůže zbavit se strachu a urychlí a zlepší usínání. Na bod mírně tlačte palcem po dobu deseti až dvaceti vteřin.

5. Imunita

Když přirozené obranné mechanismy těla nefungují tak, jak by měly, projeví se to častou nemocností, zhoršením alergií i celkovou únavou. Bod, který se nachází těsně pod kloubem který spojuje ukazovák s dlaní, je ten pravý, kterému byste měli v takovém případě věnovat pozornost. Masírujte ho lehkým krouživým pohybem asi dvacet vteřin.

Masáž opakujte několikrát denně.

6. Bolest v krku

Při prochladnutí, bolestech v krku a horečce vám přinese úlevu masáž bodu, který najdete na horní straně předloktí na šířku tří prstů od zápěstí v ose prostředníčku. Bod masírujte krouživými pohyby prostředníčkem druhé ruky po dobu dvaceti vteřin.

7. Hubnutí

Proti záchvatům hladu pomůže masáž bodu, který ve středu rýhy mezi nosem a rtem. Masírujte ho krouživým pohybem ukazováčku pět minut, třikrát denně. Metabolismus zrychlíte masáží bodu, který najdete na šířku pěti prstů pod čéškou. Při pohmatu je v tomto místě malá prohlubeň mezi kostmi. Bod masírujte krouživým pohybem ve směru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama