6 rad, jak uchovat kosmetiku!

Dekorativní kosmetika a tělové přípravky mají svou životnost. Víte co a kdy raději vyhodit?

Máte doma spoustu kosmetiky? Nakupujete další a přitom žádnou nevyhodíte? Poradíme vám, jak poznáte, kdy ještě šminky a krémy používat a kdy už jsou prošlé. Své pleti totiž můžete pořádně uškodit!

Také vás může zajímat ...
  1. Krémy v miskách nekupujte

Máte doma krém nebo pleťové mléko déle než rok? Rychle s ním do koše! Jejich trvanlivost bývá pouze od 3 od 7 měsíců! Obecně platí, že čím více má přípravek vody, tím kratší jeho trvanlivost je. Snažte se nepoužívat výrobky v miskách. Do nich totiž proniká příliš mnoho vzduchu. Raději zvolte lahvičky nebo tuby.

  1. Do sprchy kosmetika nepatří

Tady se bát nemusíte. Vydrží vám až tři roky. Rozhodně je však neuchovávejte ve sprše nebo na vaně. Pokud se do nich dostane voda, snížíte tím jejich trvanlivost až o šedesát procent! Bakterie, které se do sprchového gelu nebo šampónu z vody dostanou, už zpátky nevydolujete. A tak nezapomeňte přípravky dobře zavírat.

  1. Vůně nemá ráda světlo

Čím více alkoholu parfém obsahuje, tím delší je jeho trvanlivost. Sice vám nežlukne, zato změní barvu a vůni. Nikdy ho neskladujte na přímém slunečním světle, ale nejlépe v chladu a na tmavém místě. Pokud bude dobře zavřený, vydrží vám minimálně jeden či dva roky.

  1. Pozor na rychleschnoucí laky

Jistě máte doma hromadu laků, které jste dobrých pár let ani jednou nepoužila. Pryč s nimi! Lak na nehty vám vydrží půl roku, maximálně rok!

Pak dostane nevzhlednou barvu a na dně bude mít olejnatou usazeninu. Rychleschnoucí laky vám vydrží ještě kratší dobu. Proto je nezapomínejte důkladně zavírat.

V řasence se začnou vytvářet hrudky
  1. Rtěnky rychle žluknou

Čím vyšší obsah tuku obsahují a čím větší je jejich pečující účinek, tím méně vydrží. Rtěnky vám mohou postupem času žluknout a hrudkovatět. Navíc lesku s aplikátorem hrozí riziko, že se do něj při nanášení na rty dostanou nečistoty. Proto je třeba jednou za čas aplikátor vyměnit.

  1. Řasenky vysychají

Že je řasenka takzvaně „zkažená“, poznáte snadno, vysychá a hrudkovatí. Při denním používání vám vydrží maximálně tři měsíce. Pokud ji však nebudete dostatečně zavírat, počítejte jen s dvěma. A rozhodně nikdy nepumpujte štětečkem nahoru a dolů, i tím zkracujete její životnost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...