6 skvělých způsobů, jak ochránit pleť před mrazy

Nízké teploty a přechody z vytápěných místností do chladu způsobují na pokožce pocit napětí, pálení a tvorbu šupinek. Poradíme vám, jak pleť ochránit, aby byla zdravá a krásná.

1 Hutný krém na den

Když udeří mrazy, pokožka se nespokojí pouze s hydratačními krémy. Volá po pořádné dávce výživy. Ráno si tvář namažte hutnějším krémem s obsahem výživných látek, které umějí vlhkost udržet nejen přímo v buňkách, ale i na povrchu pleti.

Tou hlavní by měl být mistr hydratace glycerin, dále pak bambucké máslo (na etiketách často označené jako shea butter), rostlinné oleje nebo ceramidy.

Také vás může zajímat ...

2 Na noc antioxidanty

Noční krémy by měly být jak vyživující, tak regenerující. To znamená, že musejí obsahovat antioxidanty a vitaminy, které pleť ošetří a ochrání ji před škodlivými látkami v ovzduší. Vhodné jsou i přípravky se zinkem, vitaminem E a skvalénem. Pokud je venku hodně smogu nebo inverze, nezapomeňte pleť večer důkladně očistit.

Výborná je například růžová pleťová voda, která má zklidňující a hojivé účinky.

3 Bonusové oleje

Extrémně vysušené pleti dopřejte požitek v podobě několika kapek oleje. Obzvláště vděčná vám pokožka bude za arganový či pupalkový olej, které jsou známé pro své regenerační účinky. Stačí, když do pokožky jemně vmasírujete dvě nebo tři kapičky, ideálně na noc.

4 Odličujte dvoufázově

Součástí správné péče o pleť je samozřejmě její odličování. V zimě je dobré sáhnout po takzvaných dvoufázových odličovačích, které jsou k pleti šetrnější. Nejen že ji dokonale odlíčí, ale zároveň o ni pečují. Dobrou volbou jsou také krémové odličovače nebo micelární vody.

5 Pečujte o oční okolí

Pokožka kolem očí je velmi citlivá, proto potřebuje zvláštní péči celoročně. V zimním období ale obzvlášť. Oční krém nanášejte každé ráno i každý večer. Jednou či dvakrát do týdne hýčkejte oční okolí domácími obklady (na oči přiložte vychlazené čajové sáčky) nebo oční kolagenovou maskou s koktejlem výživných látek.

6 Doplňková péče

Pokud jste doteď nebyla zvyklá používat pleťové masky, pak své návyky s nástupem studených dnů změňte. Hloubkově hydratační masku s komplexem vitaminů dopřejte pleti alespoň jednou týdně. Můžete použít jak kupovanou, tak domácí. K její přípravě potřebujete avokádo, med, měkký tvaroh a vodu.

Vydlabejte polovinu měkkého avokáda, dužinu rozmačkejte a smíchejte se lžičkou medu, lžící tvarohu a malým množstvím vody, aby výsledná konzistence byla kašovitá.

Směs rovnoměrně naneste na čistý obličej, nechte působit 10 až 15 minut, a pak smyjte vlažnou vodou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...