6 tipů, jak využít „tea tree oil“

Olej tea tree se získává z listů stromu čajovníku australského a jeho dezinfekční, protiplísňové a antibakteriální účinky jsou známé po staletí. Víte, jaké je jeho využití v domácnosti?

1.Čistí vzduch – přidejte pár kapek do aroma lampy a nejen že si krásně provoníte byt, ale zároveň se postaráte o dezinfekci vzduchu. Olej ničí bakterie, viry, plísně a ostatní mikroby a má relaxační a protiúzkostné účinky. Údajně zlepšuje i spaní.

2. Bojuje s akné – objeví se vám občas na tváři pupínek? Až si večer umyjete obličej, naneste malé množství olejíčku na vatový tampon a do postiženého místa ho jemně vklepejte. Olej má skvělé protizánětlivé účinky a likviduje bakterie v pórech zodpovědné za jejich zanícení.

3. Likviduje plísně – a to nejen ty v koupelně, ale třeba na nohách. Pokud si z veřejných sprch nějakou tu plísňovou infekci přinesete, doporučuje se tea tree olej jako účinnou prevenci. Stačí rozetřít pár kapek mezi osušené prsty po koupeli.

Také vás může zajímat ...

4. Odpuzuje vši – pokud vás nebaví každé dva měsíce vybírat dětem z hlav hnidy a mýt celé rodině vlasy odvšivovacími šampóny, potřete každé ráno před odchodem do školky či školy dětem oblast za ušními boltci kapičkou tea tree oleje. Vši se vám s největší pravděpodobností příště už vyhnou.

5. Odstraňuje klíšťata – pokud najdete už přisáté klíště, doporučuje se zakápnout ho malým množstvím olejíčku a teprve potom ho vyndat. Jednak to půjde snáz a ranku tím také ihned vyčistíte. Někteří lidé tea tree používají i jako protiklíšťový repelent a nedají na něj v tom směru dopustit.

6. Uvolňuje dutiny – potřebujete pořádně protáhnout dutiny, ale nechce se vám dokola střídat nosní kapičky a vypěstovat si na nich závislost? Vezměte si větší misku, naplňte ji vařící vodou a přidejte pár kapek oleje. Pak se k ní posaďte, přes hlavu přehoďte osušku a 10 minut v klidu inhalujte. Uvidíte, oč líp se vám bude dýchat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...