6 tipů, jak začít znovu randit!

Když skončáí velká láska, je jedno, jestli je vám čtyřicet, nebo šedesát. Bolí to vždycky. Ale nemá cenu nic uspěchat. Je čas smutku a je čas začátku. Pěkně jedno po druhém. Máme pro vás 6 pravidel randění pro rozvedené.

Také vás může zajímat ...
  1. Každá bolest přebolí

Opustil vás a náhle si připadáte nemožná, stará a k ničemu? Je normální, že se po rozvodu cítíte mizerně. Ženy mají po rozvodu často pocit selhání a nízké sebevědomí. Nejen proto, že manželství skončilo, ale i kvůli tomu, že se bojí začít znovu od začátku, a že už se ani neumí seznamova.

Konec manželství je vždycky vnímán jako určitý druh prohry i v případě, že jste to vy, kdo podává návrh na rozvod. Nechápete, kde byste měla potkat zajímavého muže co mu asi tak nabídnout? Sbalit někoho, když jste opuštěná matka dvou dětí? V podobné situaci se ocitá stále více žen. Navázat na vztahový krach není jednoduché.

Víte, na co si dát pozor?

  1. Dopřejte si čas

Je důležité, abyste si po rozvodu dopřála tolik času o samotě, kolik potřebujte. Neexistuje žádná běžná doba, kterou byste měla po rozvodu dodržet, než začnete randit s někým novým. Nikdy není moc brzo, ani moc pozdě. Správný čas nastává tehdy, pokud cítíte, že jste na nový vztah připravena a jste ochotna dát novému partnerovi šanci. Někteří lidé potřebují dlouhý čas na truchlení po rozvodu.

Potřebují v sobě uzavřít prožitá traumata, odpustit a obnovit důvěru ve vztahy. Jiní vnímají rozvod jako novou šanci a možnost začít znovu a lépe.

Naslouchejte sama sobě, do ničeho se nenuťte a vyrazte na rande, až na něj budete skutečně připravena.

  1. Postupujte pomalu

Konečně jste potkala někoho zajímavého? Nesnažte se to uspěchat. Některé ženy mají po rozvodu pocit, že jim ujíždí vlak a snaží se dohnat co nejrychleji to, co jim v manželství uteklo. Pokud si však chcete ušetřit zbytečná zklamání, dejte novému vztahu čas, aby se mohl rozvinout.

Opačným extrémem proti ženám, které mají pocit, že pro ně rozvodem skončil milostný život, jsou divošky, které se rozvodem vrací do puberty. Uspěchaný sex je ale většinou zdrojem dalších zklamání.

Vlastnosti, kvůli kterým se do vás nový objev zamiloval, budete mít i po několika dnech, či týdnech, tak si nekažte začátek zbytečným spěchem.

  1. Zaměřte se na sebe

Matky často opozaďují samy sebe na úkor svých dětí. Jenže na rande nejste za matku, ale za přitažlivou a oslňující ženu. Buďte tak trochu sobecká na vašich schůzkách. Soustřeďte se sama na sebe a prožitek momentálního okamžiku. Nevykládejte novému muži, kdy dětem rostly první zuby a jaké mají známky ve škole! Mluvte hlavně o sobě.

Často se stává, že ženy, které navázaly po rozvodu nový vztah, trpí výčitkami svědomí, že vlastně zrazují své děti. Vztah postavený na tak vratkých základech má ale jen málokdy šanci na přežití. Uvědomte si, že si nemusíte vybírat mezi rolí dobré matky a spokojené ženy.

Můžete mít přece obojí!

  1. Jste žena! Ne jen matka

Při novém startu po rozvodu je na místě určitá míra sobeckosti. Proto se při navazování nového vztahu zaměřte především na sebe. To neznamená, že se dětí nebudete ptát na jejich názor. Ale uvědomte si, že nejste jen matka. Jste také žena a máte právo na lásku, vášeň a city! Jen málokteré dítě vítá nadšeně nového partnera a je ochotno ho hned respektovat jako náhradu za otce.

Pokud máte pocit, že jste našla toho správného muže, nenechte se odradit počátečním vzdorem vašich dětí.

Stejně jako jste potřebovala čas vy sama, dopřejte ho i dětem, aby si na sebe s novým partnerem mohli vzájemně zvyknout a respektovat se.

  1. Říkejte si: Jsem úžasná!

Když budete sama sebe vnímat negativně, je velká pravděpodobnost, že se vrhnete do dalšího neúspěšného vztahu. Ženy s nízkým sebevědomím a sebeúctou mají tendenci navazovat vztahy s muži, kteří o nich mají také negativní mínění. Když budete sebe vnímat negativně, je mnohem větší pravděpodobnost, že se opět vrhnete do dalšího neúspěšného vztahu.

Místo toho, abyste přemýšlela o svém selhání, soustřeďte se na své pozitivní vlastnosti a na to, co se vám podařilo. Pitvání se v pocitech viny a sebelítosti vás budou pouze brzdit. Nebojte se sama sebe umět pochválit.

Tak, jak budete vnímat sama sebe, budete působit i na své okolí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...