6 tipů, jak začít znovu randit!

1 Každá bolest přebolí

Opustil vás a náhle si připadáte nemožná, stará a k ničemu? Je normální, že se po rozvodu či rozchodu cítíte mizerně. Ženy mají poté často pocit selhání a nízké sebevědomí. Nejen proto, že manželství skončilo, ale i kvůli tomu, že se bojí začít znovu od začátku, a že už se ani neumí seznamova.

Také vás může zajímat ...

Konec manželství je vždycky vnímán jako určitý druh prohry i v případě, že jste to vy, kdo podává návrh na rozvod. I tento pocit ale jednou přejde.

2 Dopřejte si čas

Je důležité, abyste si po rozvodu dopřála tolik času o samotě, kolik potřebujte. Neexistuje žádná běžná doba, kterou byste měla po rozvodu dodržet, než začnete randit s někým novým. Nikdy není moc brzo, ani moc pozdě. Správný čas nastává tehdy, pokud cítíte, že jste na nový vztah připravena a jste ochotna dát novému partnerovi šanci.

Někteří lidé potřebují dlouhý čas na truchlení po rozvodu.

3 Postupujte pomalu

Konečně jste potkala někoho zajímavého? Nesnažte se to uspěchat. Některé ženy mají po rozvodu pocit, že jim ujíždí vlak a snaží se dohnat co nejrychleji to, co jim v manželství uteklo. Pokud si však chcete ušetřit zbytečná zklamání, dejte novému vztahu čas, aby se mohl rozvinout.

Opačným extrémem proti ženám, které mají pocit, že pro ně rozvodem skončil milostný život, jsou divošky, které se rozvodem vrací do puberty.

Uspěchaný sex je ale většinou zdrojem dalších zklamání. Vlastnosti, kvůli kterým se do vás nový objev zamiloval, budete mít i po několika dnech, či týdnech, tak si nekažte začátek zbytečným spěchem, který pak dopadne katastrofou.

4 Zaměřte se na sebe

Matky často opozaďují samy sebe na úkor svých dětí. Jenže na rande nejste za matku, ale za přitažlivou a oslňující ženu. Buďte tak trochu sobecká na vašich schůzkách. Soustřeďte se sama na sebe a prožitek momentálního okamžiku.

Nevykládejte novému muži, kdy dětem rostly první zuby a jaké mají známky ve škole! Mluvte hlavně o sobě. Často se stává, že ženy, které navázaly po rozvodu nový vztah, trpí výčitkami svědomí, že vlastně zrazují své děti.

Vztah postavený na tak vratkých základech má ale jen málokdy šanci na přežití. Uvědomte si, že si nemusíte vybírat mezi rolí dobré matky a spokojené ženy..

5 Jste žena! Ne jen matka

Při navazování nového vztahu se zaměřte především na sebe. To neznamená, že se dětí nebudete ptát na jejich názor. Ale uvědomte si, že nejste jen matka. Jste také žena a máte právo na lásku, vášeň a city! Jen málokteré dítě vítá nadšeně nového partnera a je ochotno ho hned respektovat jako náhradu za otce.

Pokud máte pocit, že jste našla toho správného muže, nenechte se odradit počátečním vzdorem vašich dětí. Stejně jako jste potřebovala čas vy sama, dopřejte ho i dětem, aby si na sebe s novým partnerem mohli vzájemně zvyknout.

6 Říkejte si: Jsem úžasná!

Když budete sama sebe vnímat negativně, je velká pravděpodobnost, že se vrhnete do dalšího neúspěšného vztahu. Ženy s nízkým sebevědomím mají tendenci navazovat vztahy s muži, kteří o nich mají také negativní mínění.

Místo toho, abyste přemýšlela o svém selhání, soustřeďte se na své pozitivní vlastnosti a na to, co se vám podařilo..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...