6 tipů pro horké dny

Léto je v plném proudu a občas se zapomínáme chránit. Přitom horké dny jsou pro naše tělo stejně nebezpečné jako ty mrazivé. Dopřejte proto svému tělu to, co potřebuje. Jedině tak se nám odvděčí v podobě krásy a zdraví.

Víte, čím můžete očím, pleti nebo nohám rychle ulevit? V létě je vaše tělo unavenější než kdy jindy, pokožka i vlasy trpí, a tak je nutné o sebe i víc dbát. Naučte se pár osvědčených triků, které v létě určitě využijete.

Také vás může zajímat ...

1. Potřebujete pleťovou masku

Máte vysušenou pleť ze slunce? Použijte speciální jednorázové pleťové masky, které seženete v každé drogerii. Navíc je můžete použít i na nalíčenou pleť! Jen ji k obličeji přiložte a po pár minutách opět sundejte. Uvidíte, jak vaše pleť ožije! Anebo si vyrobte vlastní, například smícháním jednoho balení měkkého tvarohu a lžíce medu.

2. Dopřejte očím příjemné osvěžení

Máte unavené a suché oči? Či vás snad dokonce pálí? Noste všude s sebou chladivé oční přípravky, které seženete například v lékárně. Jednoduše se vklepávají do očního okolí a kromě toho, že chladí, dodají vaší pleti i hydrataci. Využít můžete i obyčejnou vychlazenou salátovou okurku, kterou nakrájíte na tenké plátky a přiložíte na oči.

3. Hlavně s lehkostí

Nepoužívejte v létě těžké parfémy. Vsaďte na toaletní vody či tělové spreje. Existují však i pečující spreje, které vám dodají svěžest, a navíc se postarají o vaši pokožku.

4. Odlehčete nohám

Používejte chladivé gely na nohy. Nejenže nebudou tak unavené, ale navíc budou i krásně vonět. Gel vždy vmasírujte do lýtek i chodidel.

5. Zabraňte pocení

Zapomeňte na deodoranty a pořiďte si antiperspirant. Je totiž mnohem účinnější! Tvorbu potu totiž přímo omezí tak, že uzavře potní žlázy a zabrání tak i nepříjemnému zápachu a množení bakterií.

6. Na fén zapomeňte

Suché vlasy jsou problémem každé ženy. Používejte pravidelně vitaminové masky a vlasy si myjte vlažnou vodou. Také se snažte vyhýbat fénu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...