6 tipů pro posílení oslabené imunity

Je váš organismus dostatečně schopný bránit se nepříznivým vnějším vlivům, nebo pokaždé chytíte bacil hned, jakmile se vedle vás objeví? Chcete-li podpořit vaši imunitu, zkuste se řídit několika následujícími radami.

Posílení imunity je důležitým faktorem pro správné fungování našeho těla. Častá nachlazení, chřipky i virózy nejenže oslabují naše tělo, ale jsou také nepříjemným stavem, který znepříjemňuje běžný den. Obranyschopnost organismu můžete podpořit a získat tak pro své tělo lepší podmínky v boji proti nemocem.

Také vás může zajímat ...

Správné stravování

Základem všeho je správná strava. Zaměřte se proto na ni. Snídejte, obědvejte a večeřte vždy ve stejný čas a pozornost věnujte i svačinám. Na jídlo si vyhraďte čas a věnujte se tomu, abyste jedli v klidu.
Samozřejmostí by měly být i vhodně volené pokrmy, které jsou vyvážené a pro vaše tělo přínosné.

Dopřejte si sport

Kromě stravy je dalším pilířem pro lepší imunitu i sport. Pravidelný pohyb zlepší vaši kondici a i váš imunitní systém bude fungovat lépe.
Nemusíte hned začít běhat nebo chodit do posilovny. Začněte například tím, že budete chodit víc pěšky, omezte ježdění výtahem, cestu do práce si zpříjemněte procházkou apod.

Dostatek vitaminů

Aby naše tělo fungovalo, musí dostávat pravidelný přísun vitaminů. Ty souvisejí se správným stravováním. Nahraďte pamlsky ovocem a zeleninou. Právě v těchto potravinách naleznete přirozeně se vyskytující vitaminy, které podpoří vaši imunitu.

Zaměřte se především na vitamin C, který najdete v citrusech, chybu neuděláte ani listovou zelenou, oříšky či jakýmkoli druhem ovoce či zeleniny.

Dobře spěte

Kde jinde nabrat sílu než díky odpočinku? Každý potřebujeme jinou délku, ale obecně se doporučuje spánek zhruba 8 hodin. Pokud je tělo dostatečně odpočinuté a vyspalé, lépe pak čelí nemocem.

Pitný režim I správný přísun tekutin zajistí tělu potřebnou hydrataci, ale také z něj odvede nepotřebné látky a detoxikuje ho. Ideální denní množství tekutin by mělo být okolo 2,5 litru, záleží však na tom, jaké jsou venku teploty, jak je člověk vysoký, kolik váží, jak je starý a zda vykonává fyzickou aktivitu nebo při práci sedí.

Zkuste se otužovat

Nemusíte plavat v prosinci v řece, abyste začali s otužováním. Můžete například spát s lehce otevřeným oknem, méně topit nebo postupně snižovat teplotu vody na sprchování.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...