7 nápojů, které uhasí žízeň

Jednou z podmínek fungování organismu je dodržování pitného režimu. Tekutiny ovlivňují látkovou výměnu, udržují konstantní tělesnou teplotu, dodávají nám potřebné vitaminy, minerály i stopové prvky.

Pití nápojů bohatých na důležité vitaminy a minerály nás může ochránit před nejrůznějšími nemocemi – od vysokého tlaku až po řídnutí kostí. Tady je několik tipů na zdravé nápoje.

Také vás může zajímat ...

1 Víno pro štíhlou postavu

Podle vědců dokáže prodloužit mladost, snížit riziko demence, působí jako prevence proti mrtvici a srdečnímu infarktu. Chrání i proti ateroskleróze a pomáhá udržet štíhlou linii. Po jídle se doporučuje raději deci vína než pohár vody, protože víno brání ukládání tuků v těle.

2 Kakao proti vysušování pokožky

Kakao obsahuje látky, které mají příznivý účinek na kardiovaskulární systém. Když ho pijete pravidelně, nebude se vám vysušovat pokožka. Připravovat byste ho vždy měli z prášku s vysokým obsahem kakaa a nízkým množstvím cukru a přidáním odtučněného mléka.

3 Mléko pro zdraví

Obsahuje tuky, které jsou zdrojem energie, minerály důležité pro kosti a zuby, vitaminy, enzymy, bílkoviny, posiluje imunitu a má i antisklerotické účinky.

4 Šťáva z brusinek proti infekci močových cest

Popíjejte ji co nejčastěji, pokud vás často obtěžují záněty močových cest. Je to nejlepší přírodní lék na tyto obtíže. Navíc pomáhají při průjmech, rýmě i bolestivé menstruaci.

5 Šťáva z rakytníku proti stresu

Pomáhá odstraňovat únavu, posiluje imunitu, zlepšuje zrak a léčí bolavý žaludek. Bobule rakytníku obsahují 10 x více vitamínuu C než pomeranč. A vitamin B, kyselina listová, železo, hořčík a mangan blokují stresové hormony. Neslazený čaj z rakytníku pomáhá při trávicích těžkostech.

6 Černý čaj na boj s Alzheimerem

Černý čaj zlepšuje krevní oběh, chrání před vznikem usazenin v tepnách a snižuje riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou. Tein, který je v něm obsažený, rovnoměrně povzbuzuje mozkovou činnost bez zatížení srdce a krevního oběhu a vitamin B1 pozitivně ovlivňuje nervový systém. Éterické oleje dodávají čaji vůni.

Aromatické látky pak společně s chlorofylem působí pozitivně na nervy.

7 Mrkvová šťáva pro krásnou pleť

Betakarotem a vitamin A posilují imunitní systém. Mrkev zvyšuje odolnost proti infekčním onemocněním, brání tvorbě vředů a otoků, zlepšuje kvalitu mléka kojících matek. Pomáhí i při léčvě poruch a nemocí tlustého střeva.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...