7 největších chyb, které ženy dělají ve vztahu

Chcete –li spokojeně zestárnout se svým mužem, zapomeňte na věčné žabomyší války, které nikam nevedou. Raději se vyhněte typicky ženským omylům, kterými si zbytečně ničíte svůj vztah.

1 Neumíte říct jasně, co chcete

Jestli pořád ještě doufáte, že muž přečte vaše myšlenky z výrazu vaší tváře nebo pozná, v jaké náladě se zrovna nacházíte, tak se probuďte. Muž se do ženy vcítit nedokáže, maximálně vypozoruje vzorce vašeho chování a raději se vám klidí z cesty.

Pokud tedy nutně potřebujete, aby věděl, jak se cítíte, tak mu to otevřete řekněte. Ne vždy je to ale nutné.

2 Musíte mít vždy poslední slovo

Komunikace je ve vztahu obvykle ženskou doménou, a tak se někdy do argumentů trochu zamotáváte.

Občas to pak dopadá tak, že místo abyste debatu směřovala k dohodě, pojmete ji jako souboj. Slova létají, emoce vřou a muž má touhu někam zmizet, což také často udělá. Mít poslední slovo pak není výhrou, jak se mohlo zdát, ale pořádným fiaskem.

3 Neustále ho kritizujete

Pokud chcete, aby byl u vás doma klid, nenadávejte, nevyčítejte a nekritizujte. Lépe než věty typu: „Ty doma nikdy nic neděláš! Zase jsi nevynesl koš!“ funguje pozitivní motivace. Uvařte raději něco dobrého, nechte muže odpočinout u televize a kdo ví, možná pak půjde i s tím košem.

V opačném případě počítejte s tím, že si může začít obdiv a klid hledat jinde.

4 Používáte slzy jako zbraň

Muži si se ženskými slzami obvykle nevědí rady.

Zmatený chlap se cítí ohrožen a není mu v té chvíli dobře. Proto moudré ženy pouští stavidla svého pláče pouze tehdy, pokud je to opravdu nezbytně nutné. Když už se nemůžete ubránit emocionálním výlevům, nepoužívejte své slzy jako donucovací prostředek nebo metodu, jak dosáhnout svého.

5 Stále něco pitváte

Některé ženy mají sklony všechno ve vztahu i v životě podrobovat detailnímu pitvání. Věřte, že to nikam nevede a na atomy rozebraný muž se nejen cítí velmi špatně, ale také se na váš společný život začne dívat jako na nutné zlo, místo aby se z něj radoval.

Máte-li nutkavou potřebu každou situaci obrátit naruby, nechte si to raději pro sebe. Nebo to raději proberte s kamarádkou.

6 Neustále slídíte a kontrolujete

Pokud máte nutkavou potřebu prohlížet svému muži mobil, prošátrat kapsy a nakukovat do pošty nebo e-mailové schránky, asi u vás doma něco neklape. Soukromí toho druhého by mělo být svaté, ať jste spolu klidně čtvrt století. Tím, že se pídíte po tajemstvích svého muže, riskujete nejen to, že se dozvíte nepříjemná fakta, ale také toho, že si toho dotyčný všimne, a vy budete za žárlivku.

A to nikdy nemůže dopadnout dobře.

7 Stala jste se jeho stínem

Ženy často vymění přirozené vnímání JÁ za MY a myslí si, že pár musí mít společné zájmy a potřeby. To je ale velký omyl! Rozumný muž přece nechce za partnerku svůj vlastní stín, ale zajímavou ženskou, která umí zůstat i vedle něj a starostí s dětmi, sama sebou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...