7 přírodních zázraků pro krásnou pleť

Každodenním mytím odstraňujete z pleti líčení i různé nečistoty, ale obyčejná voda na to nestačí. Do své péče byste proto měla zařadit speciální pleťová tonika. Díky nim získáte svěží a mladě vypadající pleť. Přinášíme vám 7 skvělých tipů bez chemie.

1. Kokosová

Také vás může zajímat ...

Jako první můžete vyzkoušet účinky kokosové vody. Proč? Obsahuje totiž řadu vitamínů a také bílkoviny, které pomáhají v boji proti akné. Navíc má protizánětlivé účinky, které pomáhají k zdravé a krásně zářící pleti, průběžně udržuje pokožku pružnou a hydratovanou. Kokosovou vodu nastříkejte na obličej a nechte přirozeně oschnout.

2. Okurková

Místo umývání tváře obyčejnou vodou vsaďte radši na šťávu z čerstvé okurky. Pokud se vám pleť mastí, či máte kůži náchylnou k akné, okurka je tím nejlepším řešením. Látky, které tato zelenina obsahuje, také pomáhají chránit pokožku před sluncem. Proto se doporučuje oplachovat tvář okurkovou vodou i v letních dnech.

3. Mátová

Máta má na pokožku velmi pozitivní účinky. Mátovou vodu si navíc můžete snadno vyrobit i doma. Jak na to? Stačí vzít několik lístků máty, lehce je podrtit a zalít studenou vodou. Nechte vylouhovat a potom už můžete rovnou nanášet na obličej. Máta má čisticí a detoxikační schopnosti, zbavuje kůži nečistot a chrání póry před jejich zanášením.

4. Ledová

Oplachování tváře ledovou vodou vám pomůže vyčistit póry a zabránit jejich opětovnému zanesení. Díky ledové vodě bude vaše pleť mladistvá a zářivá. Vhodná je k nejen k léčbě akné, ale i k odstranění různých skvrn na obličeji, například těch pigmentových. Jak na to? Led vmíchejte do čisté vody a tu pak aplikujte na obličej.

Když ledovou vodu použijete před nanesením make-upu, prodloužíte tím jeho výsledný efekt i výdrž.

5. Rýžová

Rýžová voda se v Indii od pradávna používá k získání přirozeně krásné a mladistvé pokožky. Obsahuje škrobové látky, které pomáhají předcházet stárnutí, zklidňují projevy akné a přispívají ke zdravé pleti. Rýžovou vodu získáte jednoduše. Při vaření rýže odeberte trochu vody a nechte ji vychladnout.

Pak ji naneste na obličej vatovým tamponem a po nějaké době opláchněte.

6. Slaná

Asi vám to nepřijde, ale slaná voda má léčivé vlastnosti. Díky svým léčebným kvalitám je skutečně výborná na nejrůznější škrábance a zranění. Epsomskou sůl promíchejte ve vodě, tu pak naneste na obličej a po určité době ji opláchněte.

Po použití slané vody nezapomeňte pokožku natřít hydratačním krémem, pokud to neuděláte, mohla by být kůže zbytečně vysušená a vás by pak mohla nepříjemně svědit, a to přece nechcete.

7. Růžová

Jedním z nejčastěji používaných druhů vody je růžová voda. Ta vám pomůže odstraní nečistoty, vyčistit póry, zavit se černých teček a vy tak získáte zdravím zářící pleť. Růžovou vodu koupíte v každé drogerii, ale pokud vám na zahradě rostou růže, můžete si ji klidně vyrobit i doma.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...